علیزاده: جهت رفع مشكل تبعیض چاره ای جز رفتن به سمت اقتصاد آزاد نداریم

علیزاده: جهت رفع مشكل تبعیض چاره ای جز رفتن به سمت اقتصاد آزاد نداریم

گل چرم: نایب رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس تبعیض، رانت و فساد را دستاورد اقتصاد غیرآزاد و دولتی دانست و اظهار داشت: برای پشتیبانی از تولید و صنعت و حل مشكل رانت و تبعیض چاره ای جز رفتن به سمت اقتصاد آزاد و رقابتی نداریم.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، رضا علیزاده، نماینده مردم ورزقان، در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تبریك هفته وحدت و میلاد پیامبر اكرم (ص)، اظهار داشت: رفتار خصمانه آمریكا تازگی ندارد. ملت ایران با استعانت از خداوند متعال و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری این مشكلات را همچون گذشته پشت سر خواهد گذاشت. هدف تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی، ضربه زدن به توان تولید، كمبود كالا، پایین آمدن سطح رفاه عمومی و در نهایت تولید نارضایتی در میان مردم است.

وی سیاست های اقتصادی ایران را در جهت اهداف ترسیم شده برای تحریم دانست و اظهار نمود: این سیاست ها سبب تضعیف افسران اقتصادی یعنی تولید كنندگان، صنعتگران و تقویت ستون پنجم اقتصاد یعنی رانت خواران و مفسدان اقتصادی می گردد.

نایب رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: امروزه همه بر این هستیم كه اقتصاد باید به سمت آزاد و رقابتی شدن پیش برود. باید روش تزریق سوبسید كه عموما در سطح فوقانی انجام می گردد و جامعه را به سمت رانت خواری و فساد سوق می دهد اصلاح گردد. یارانه باید مستقیما به سمت مصرف كننده نهایی برسد و در غیر این صورت بخش عمده آن در زنجیره های بالادستی پیش از رسیدن به دست مردم توسط عده ای فرصت طلب به یغما خواهد رفت.

علیزاده عدم ثبات و نبود شرایط را نتیجه عدم وجود اقتصاد آزاد، رقابتی و شفاف دانست و اظهار داشت: هر وقت سخن از اقتصاد آزاد و رقابتی به میان آمده است از نبود شرایط و ثبات اقتصادی و اجرای آن سخن گفته شده غافل از این كه عدم ثبات نتیجه عدم وجود اقتصاد آزاد است.

نایب رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: دولت محترم جهت جلوگیری از تورم دست به سركوب قیمت ها زد غافل از این كه اینگونه مهار قیمت ها هیچ كمكی به مساله ی تورم نمی كند و با كوچك ترین محركی – پس از عید شاهد آن بودیم – قیمت ها جهش یافته و تورم آثار خویش را با شدت بیشتری نشان داده است.

وی اضافه كرد: انباشت سیاست های نادرست اقتصادی تعادل جامعه را برهم می زند. برای پشتیبانی از تولید و صنعت در كشور مشكل رانت، تبعیض و فساد و هم مقاوم سازی اقتصاد در برابر هرگونه تهدید چاره ای جز رفتن به سمت اقتصاد آزاد، رقابتی و شفاف و اصلاح نظامات پرداخت یارانه تولید نداریم.

علیزاده با اشاره به شرایط سخت ملت ایران و سربلندی تاریخی آنها، اظهار داشت: مردم تحمل تبعیض، رانت و فساد را كه عموما دستاورد اقتصاد غیرآزاد و دولتی است را ندارند.

نماینده ورزقان در انتها به پاره ای از مشكلات حوزه انتخابیه خود همچون صنعت مس ورزقان، رسیدگی به مشكلات زلزله زدگان ارس باران و حل معضل دریاچه ارومیه به نطق پرداخت و اظهار نمود: وحدت رمز پیروزی همیشگی ملت ما بوده و هست.
1397/08/29
15:09:04
5.0 / 5
2726
تگهای خبر: تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گل چرم