رئیس گمرك خبر داد

تخفیف ۱ و نیم میلیون دلاری ایران به كالاهای صادراتی اوراسیا

تخفیف ۱ و نیم میلیون دلاری ایران به كالاهای صادراتی اوراسیا

به گزارش گل چرم رئیس كل گمرك ایران اعلام نمود كه در حدود یك ماهی كه از آغاز اجرای توافق نامه مشترك ایران و اوراسیا می گذرد، گمرك به كالاهای صادراتی این اتحادیه به ایران یك و نیم میلیون دلار تخفیف داده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مهدی میراشرفی در همایش "تجارت با اوراسیا" اعلام نمود: با وجود اینكه ما تخفیف های خود به اوراسیا را شروع كرده ایم اما هنوز صادركنندگان ایرانی نتوانسته اند تخفیفات لازم را در این زمینه دریافت نمایند، كه احیانا علت آن نهایی نشدن صدور گواهی از مبدأ در قالب همكاریهای این اتحادیه بوده است.
به گفته وی، پیشبینی می شود كه ظرف روزهای آینده با انجام پیگیری های لازم صادركنندگان ایرانی هم تخفیفات لازم را بگیرند و حتی برای آنها كه در یك ماه گذشته كالایشان را صادر كرده اند هم تا ۱۲ ماه زمان باقی خواهد ماند تا از این تخفیف بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینكه امروز نگاه ایران برای توسعه تجارت خود به سمت شرق است، اظهار نمود: ما در سال های گذشته با روسیه، چین و هند همكاریهای خوبی داشته ایم و عضویت در اوراسیا می تواند به ما كمك نماید كه در همكاری با دیگر كشورهای منطقه هم رشدی قابل توجه پیدا نماییم.
رئیس كل گمرك ایران با اشاره به اینكه امروز تجارت بین المللی سهم قابل توجهی از اقتصاد كشورها را به خود مختص كرده است، اظهار داشت: امروز مجموع GDP كشورهای جهان ۸۵ هزار میلیارد دلار تخمین زده می شود كه از این عدد ۲۰ هزار میلیارد دلار به تجارت بین المللی مرتبط می باشد. در این عرصه استفاده از پیمان های منطقه ای و گسترش همكاری با همسایگان اهمیت زیادی دارد و ایران هم به این مساله توجهی ویژه داشته و خواهد داشت.1398/09/10
20:49:25
5.0 / 5
5224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گل چرم