شاهد ۱ و نیم میلیون خودروی الكتریكی فولكس واگن خواهیم بود

شاهد ۱ و نیم میلیون خودروی الكتریكی فولكس واگن خواهیم بود

به گزارش گل چرم فولكس واگن اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد تا سال ۲۰۲۵ میلادی بالغ بر یك میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی الكتریكی روانه بازارهای جهانی كند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، فولكس واگن كه یكی از خودروسازان مشهور آلمانی به حساب می آید، در چند سال گذشته با مشكلات و چالش های گوناگونی روبرو شده است كه نام و آوازه آنرا در جهان به شدت به مخاطره انداخته است. رسوایی خودرو های دیزلی معروف به دیزل گیت كه در سال ۲۰۱۵ میلادی گریبانگیر فولكس واگن شد، از آن سال تابحال این شركت را كه بزرگترین خودروساز اروپا به شمار می آید و سهم عظیمی از بازارهای جهانی خودرو را هم به خود مختص كرده است، فولكس واگن را با مشكل مواجه ساخته است. این خودروساز در همین راستا اعلام نموده است كه برنامه های بلندمدتی برای توسعه و عرضه خودرو های الكتریكی و افزایش سهم آنها دارد.
حالا بر مبنای اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت cleantechnica، این خودروساز بزرگ آلمانی اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد ۱.۵ میلیون دستگاه خودروی الكتریكی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی روانه بازارهای جهانی كند.
فولكس واگن همینطور تاكید كرده است كه شهروندان و مشتریان خیلی زودتر از آنچه تصور می كنند، شاهد توسعه ناوگان حمل و نقل پاك و افزایش روز افزون خودرو های الكتریكی در خیابان و جاده های شهرها خواهند بود.
طبق اظهارات مدیران و مقامات این شركت، فولكس واگن در جهت توسعه خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست ۳۷ میلیارد دلار معادل ۳۳ میلیارد یورو سرمایه گزاری نموده است.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
با عنایت به تغییر سیاست های جهانی درباره حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و كاهش انتشار میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، خیلی از كشورها همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودرو های بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.1398/10/07
20:32:44
5.0 / 5
5041
تگهای خبر: بازار , تولید , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گل چرم