رئیس سازمان دامپزشكی كشور خبر داد:

افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشكی شرق كشور تا پنج ماه آینده

افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشكی شرق كشور تا پنج ماه آینده

گل چرم: رئیس سازمان دامپزشكی كشور از افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشكی شرق كشور در صورت تامین اعتبار تا پنج ماه آینده آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، علیرضا رفیعی پور در مسافرت به خراسان جنوبی و در بازدید از آزمایشگاه تخصصی شرق كشور با بیان این كه این طرح در مسافرت رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور جزو طرح های اولویت دار خراسان جنوبی اعلام شده است، اظهار داشت: حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام ساختمان این آزمایشگاه مورد نیاز است كه باتوجه به صحبت استاندار خراسان جنوبی این اعتبار اختصاص داده شده و در ماه های آینده تحویل داده خواهد شد.
وی اضافه كرد: پس از اتمام ساختمان مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات و مواد مورد نیاز از جانب سازمان دامپزشكی كشور تقبل شده كه در انبارها آماده تحویل است.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور با بیان این كه حوزه دامپزشكی می تواند كمك كننده تجارت مرزی باشد، اضافه كرد: محصولات دامی كه از كشورهای همجوار وارد كشور می شود باید در بحث كیفیت و تأیید سلامت، مورد تأیید این آزمایشگاه قرار گیرد.
به گفته وی، با شروع به كار آزمایشگاه شرق كشور، پایلوت مطالعاتی بیماری های ملی همچون شتر در خراسان جنوبی صورت خواهد گرفت.
رفیعی پور با بیان این كه خراسان جنوبی در زمینه دامداری خصوصاً شتر و دام سبك دارای استعداد خوبی است، اضافه كرد: در آینده با فراهم كردن زمینه دامداری پررونق در استان، می توانیم بستری را برای مهاجرت معكوس از حاشیه شهرها به روستاها ایجاد نماییم.
وی اضافه كرد: در حوزه داروهای دام، طیور، زنبورعسل و كرم ابریشم بیشتر از ۹۵ درصد تولیدات در كشور انجام می شود و ما جزو صادر كنندگان دارو هستیم.


منبع:

1398/10/23
14:09:35
5.0 / 5
5049
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم