قهوه از اپیدمی كرونا روی خوش ندید

قهوه از اپیدمی كرونا روی خوش ندید

گل چرم: بهای معاملات قهوه در نتیجه شیوع اپیدمی ویروس كرونا كه ترس از نتایج اقتصادی را برانگیخته و بازارهای جهانی را متلاطم كرده است، به شدت كاهش پیدا كرده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، شاخص اصلی معاملات آتی قهوه از زمان از شروع امسال بیشتر از یك پنجم كاهش پیدا كرهد است كه این كاهش بزرگتر از افت ۱۷ درصدی بهای معاملات برنت و افت ۹ درصدی معاملات مس در بازار فلزات لندن بوده است.
چین بازار مهمی برای صنعت جهانی قهوه بشمار می رود و واردات این كشور در یك دهه گذشته بیشتر از سه برابر افزایش پیدا كرده است. بر اساس گزارش رابوبانك، اگرچه سهم چین از مصرف جهانی قهوه تنها دو درصد است، این مساله به همراه پیش بینی نتایج منفی شیوع اپیدمی كرونا بر رشد اقتصادی، سرمایه گذاران را نگران كرده است.
بزرگترین فروشگاههای زنجیره ای قهوه چین تصمیم گرفتند در واكنش به شیوع اپیدمی، فعالیتشان را بطور موقت تعطیل كنند. استارباكس اعلام نمود بیشتر از نیمی از ۴۳۰۰ شعبه خود در چین را تعطیل كرده و لاكین كافی هم با تعطیلی شعبش در ووهان، فعالیتش را محدود كرده است.
بگفته كارلوس میرا از رابوبانك، این تعطیلی روند كاهشی قیمت جهانی قهوه را تقویت كرده است. سهام این دو شركت به شدت افت كرده است است. ارزش سهام استارباكس از اوجش در ژانویه شش درصد و لاكین كافی حدود یك سوم كاهش پیدا كرده است.
طبق گزارش روزنامه فایننشیال تایمز، آنچه كه بعدا اتفاق می افتد به این بستگی دارد كه تعطیلی فعالیت این دو شركت چه مدت ادامه خواهد داشت و تقاضا برای قهوه در سایر كشورهای آسیایی هم لطمه می بیند.
منبع:

1398/11/18
18:26:06
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: بازار , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گل چرم