گمرك:

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران

بسته شدن موقت پنج مرز عراق با ایران

به گزارش گل چرم بر مبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، این كشور پنج مرز زمینی خود با ایران را به صورت موقت از روز گذشته تا یك هفته بست و هم اكنون مرزهای مشترك با اقلیم كردستان عراق باز است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، این اقدام دولت عراق با هدف افزایش تجهیزات بهداشتی در مرزهای زمینی برای مبارزه با انتشار كرونا و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و افزایش كنترل های مرزی به مدت یك هفته صورت گرفته است.
بر مبنای اعلام مسؤلان گمركات مرزی ایران، رایزنی ها و مذاكرات برای تجهیز سریع مرزها به امكانات بهداشتی و بهبود كنترل ها میان دو طرف در حال انجام می باشد و پیشنهاداتی به طرف عراقی اعلام شده تا مدت زمان یك هفته ای به چند روز كاهش پیدا كند.

بر مبنای اعلام هیات گذرگاه های مرزی عراق، پنج مرز زمینی شلمچه، شیب، زرباطیه، منذریه و مندلی میان ایران و عراق از روز گذشته بسته شدند و این گذرگاه ها از هشتم مارس تا ۱۵ مارس بسته خواهند بود.
طبق اعلام گمرك ایران، مرزهای مشترك ایران و عراق در منطقه اقلیم كردستان عراق همچنان باز است، اما تردد كامیون ها در این مرزها با ترافیك همراه شده است.
همینطور با تدابیر مسؤلان گمركات مرزی، تمرچین پیرانشهر، باشماق مریوان و پرویزخان، شیفت های كاری كاركنان افزایش پیدا كرده و در گمركات تمرچین و باشماق كاركنان گمرك پس از نیمه شب هم خدمات گمركی عرضه می كنند.1398/12/19
23:01:11
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
گل چرم