معاون سازمان راهداری خبر داد:

جابجایی 866 هزار تن كالاهای اساسی ظرف 20 روز

جابجایی 866 هزار تن كالاهای اساسی ظرف 20 روز

گل چرم: معاون حمل و نقل سازمان راهداری، از حمل ۸۶۶ هزار تن كالاهای اساسی ظرف بازه زمانی ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین، بواسطه ۳۵ هزار سرویس كامیون آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، مهران قربانی درباره حمل كالاهای اساسی از بنادر به داخل كشور اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مكلف شده تا با عنایت به پروتكل جدید مبارزه با شیوع كرونا، فرایند حمل كالاهای اساسی از بنادر را بازبینی كند.
وی اضافه كرد: در دو ماه اسفند و فروردین بیشتر از ۲۷۰ فروند شناور اقیانوس پیما وارد بنادر شده اند، این در شرایطی است كه در سال های گذشته، تعداد ورود كشتی های باری به بنادر در این دو ماه با كاهش روبرو می شد، ولی سال جاری به علت شرایط خاصی كه وجود داشت، با افزایش ورود كشتی های حامل كالاهای اساسی به بنادر مواجه بودیم.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به علت دستورالعمل كاهش فعالیت بخش حمل و نقل جاده ای به دلیل مقابله با شیوع كرونا، در دو ماه اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ با كاهش عملكرد ناوگان حمل و نقل جاده ای مواجه بودیم؛ بگونه ای كه تنها ۴۵ درصد ناوگان باری جاده ای در دو ماه مذكور فعال بوده اند.
قربانی حجم كالاهای اساسی جابجا شده در ماه پایانی سال قبل و ماه ابتدایی سال جاری را ۲ میلیون تن ذكر و تصریح كرد: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۶ فروردین سال جاری ۸۶۶ هزار تن كالای اساسی با ۳۵ هزار دستگاه كامیون وارد كشور شد كه بخش اعظم آنها، از بندر امام (ره) با ۵۵ درصد كالاهای اساسی و مابقی به بنادر شهید رجایی، شهید بهشتی، نوشهر، انزلی و بوشهر اختصاص داشته است.
این مقام مسئول درباره اقدامات سازمان راهداری در مورد اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در بنادر شش گانه مذكور اظهار داشت: به هر یك از رانندگان كامیون های ورودی به این بنادر، بسته های بهداشتی به صورت مجانی اعطا شده و سالن های اعلام بار هم از محوطه های مسدود به محوطه های باز منتقل شده اند، ضمن اینكه سهمیه سوخت ناوگان جاده ای كه در این مدت مبادرت به جابه جایی كالاهای اساسی كرده اند، ۳۰ درصد افزایش داشته و سهمیه لاستیك رانندگان را هم افزایش داده ایم.
به گفته قربانی، صاحبان بار موظف شده اند تا در مقصد، بلافاصله كرایه حمل را به رانندگان پرداخت كنند و از تأخیر در پرداخت كرایه حمل خودداری شود.
وی تاكید كرد: هیچ گونه دغدغه و نگرانی در مورد حمل كالاهای اساسی در كشور نداریم و با عنایت به این كه مبحث مربوط به تأمین كالاهای اساسی، بهداشتی و مواد غذایی در روزهای شروع كرونا از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین عملكرد حمل كالاهای اساسی در این دو ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد افزایش داشته است.
قربانی در مورد شروع به كار سایر رانندگانی كه به علت كرونا مشغول به كار نبوده اند، اظهار داشت: به مجرد أخذ تصمیم دولت و ستاد مبارزه با كرونا در خصوص فعالیت مجدد صنف حمل كالا، سایر ناوگان و رانندگان جاده ای هم باردیگر فعال خواهند شد.

منبع:

1399/01/19
23:10:54
5.0 / 5
3901
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
گل چرم