رئیس سازمان امور عشایر اعلام كرد:

جهش تولید در مناطق عشایری، با اجرای كامل زنجیره تولید میسر می شود

جهش تولید در مناطق عشایری، با اجرای كامل زنجیره تولید میسر می شود

به گزارش گل چرم رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینكه اجرای طرح های عشایری باید بصورت زنجیره و متصل به هم باشند، تصریح كرد: جهش تولید در مناطق عشایری با اجرای كامل زنجیره تولید محقق می شود.


به گزارش گل چرم به نقل از سازمان امور عشایر ایران، كرمعلی قندالی، با اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال "جهش تولید"، تصریح كرد: سال جاری باید فعالیت ها و برنامه ها را با نگرش جدید و پویایی انجام دهیم كه یكی از طریق های آن اصلاح فرایندها و افزایش راندمان در واحد سطح است.
وی با تاكید بر اینكه هنر ما باید این باشد كه تبعات برنامه ها را پیشبینی نماییم، اظهار داشت: سازمان امور عشایر یك سازمان توسعه ای است كه در حوزه افزایش تولید و بهره وری سیاستگذاری ها و برنامه ریزی ها را انجام می دهد و این تشكلهای عشایری هستند كه باید این سیاستها و برنامه ها را اجرا كنند.
قندالی با اشاره به اینكه اجرای طرح های عشایری باید به صورت زنجیره و متصل به هم باشند، تصریح كرد: جهش تولید در مناطق عشایری باید در پیش از تولید، حین تولید و بعد از تولید مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: ما هم ابزارهای قانونی و هم ساختارهای لازم را داریم و بهره بردارها هم وجود دارند كه همه در حال تولید هستند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاكید بر اینكه لازم است مطالبات عشایر را از سایر دستگاه ها پیگیری و مطالبه نماییم، بیان داشت: بخش عمده ای از عشایر بخاطر سختگیری هایی كه برای ضمانت وجود دارد، نمی توانند تسهیلات بانكی دریافت نمایند كه در این خصوص لازم است پروانه چرا، طرح مرتع داری، حساب های یارانه ای عشایر و یا ضمانت زنجیره ای آنان از جانب بانكها پذیرفته شود.
وی افزود: این یكی از موارد اصلاح فرایند پیش از تولید است كه باید در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یك اجبار آورده شود؛ ضمن اینكه نباید در پیش از تولید از مبحث آموزش و ترویج غافل شویم.
قندالی با اشاره به اینكه در حین تولید هم باید دارای برنامه باشیم، افزود: اصلاح روش تغذیه دام، اصلاح نژاد دام با تاكید بر نژاد بومی و حفظ ذخائر ژنتیكی دام كشور، سلامت و بهداشت محصولات و تجهیز منابع از مواردی است كه باید در حین تولید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه كرد: در مرحله سوم كه مرحله پس از تولید است هم باید حتما برای بازاریابی و فروش تولیدات عشایر برنامه داشته باشیم.
وی همینطور تصریح كرد: باید از فن آوری های نوین در پهنه سرزمینی بهره ببریم كه متاسفانه هم اكنون، كمتر از این امكانات استفاده می نماییم.
قندالی اظهار داشت: آرزوی من این است كه روزی تابلو و صفحه ای باز شود و هر واحدی بتواند بر روی آن فعالیتهای خویش را تشریح كند كه امروزه با تكنولوژی های موجود، این مورد دور از دسترس نیست.
رئیس سازمان امور عشایر ایران در انتها با اشاره به بومگردی و گردشگری عشایر، تصریح كرد: طرح گردشگری عشایر را باید مطابق با سیاست ها و برنامه های وزارت گردشگردی، صنایع دستی و میراث فرهنگی پیش ببریم.


منبع:

1399/01/30
16:18:15
5.0 / 5
4145
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم