موفقیت محققان در ساخت دستگاه تست پیل سوختی

موفقیت محققان در ساخت دستگاه تست پیل سوختی

به گزارش گل چرم یكی از شركت های دانش بنیان ژنراتورهای هیدروژن كه به علت تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به كشور با محدودیت هایی روبرو شده است را بومی سازی كرد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، ژنراتورهای هیدروژن همچون دستگاه هایی هستند که به علت تحریم و افزایش نرخ ارز، ورود آنها به کشور با محدودیت هایی مواجه گردید، ولی یکی از شرکت های دانش بنیان دانش فنی تولید ژنراتورهای هیدروژن در دو نوع آلکالوئیدی و غشایی پروتون را با قیمت کمتر از یک دوم نمونه مشابه خارجی کسب کردند. این محصول کاربردهای متنوعی در طیف وسیعی از صنایع و مراکز دانشگاهی و پژوهشی دارد و آزمایشگاه ها، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی همچون مصرف کنندگان این دستگاه هستند.
محمد ژیانی، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این ژنراتورها در دو مدل تولید شدند، تصریح کرد: یک مدل آن "غشایی پروتونی" است که قیمت نمونه مشابه خارجی ژنراتور هیدروژنی مدل غشایی پروتون در حدود ۲۰۰ میلیون تومان است، ولی این محصول در این شرکت در بازه قیمت ۹۰ میلیون تومان عرضه می شود.
به قول وی، قیمت مدل آلکالائین این ژنراتور نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی کمتر است.
ژیانی، دستگاه تست پیل های سوختی را دیگر محصول دانش بنیان این مجموعه معرفی نمود و اظهار داشت: این دستگاه تست، برای آزمایش انواع پیل های سوختی با سوخت هیدروژن و گاز اکسیژن به کار می آید. این پیل های سوختی در حوزه انرژی های نو به کار می روند.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری یکی از موسسات تابعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با عنایت به زمینه های مساعد موجود، چند محصول دانش بنیان را صادر نماییم.1399/02/06
14:03:47
5.0 / 5
3622
تگهای خبر: تولید , فناوری , كالا , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم