یك مقام مسئول اعلام كرد

اصلاح نژاد ۲۰ هزار راس دام در سال ۹۹

اصلاح نژاد ۲۰ هزار راس دام در سال ۹۹

به گزارش گل چرم معاون بهبود تولید دامی وزارت جهاد كشاورزی استان تهران اظهار داشت: سال گذشته ۱۵ هزار رأس دام در استان تهران اصلاح نژاد شد و برای اصلاح نژاد ۲۰ هزار رأس دام در سال ۹۹ برنامه ریزی شده است.به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، عباس اکبری شریف تصریح کرد: یکی از مهم ترین روش های افزایش بازدهی در دام های سبک و سنگین اصلاح نژاد است که در استان تهران به شکل ویژه مورد توجه قرار گرفته است. سال گذشته ۱۵ هزار رأس دام در استان تهران اصلاح نژاد شد و برای اصلاح نژاد ۲۰ هزار رأس دام در سال ۹۹ برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد: اغلب نژادهای دام تک قلو زا هستند و سرعت رشد پایین و ضریب چربی بالا دارند، اما با فرآیند اصلاح نژاد دام، سرعت رشد افزایش و چربی دام کاسته می شود.
معاون بهبود تولید دامی وزارت جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه ۳۳ درصد از واحدهای صنعتی پرورش گاو شیری در استان تهران قرار دارد اظهار داشت: ۴۶ درصد از مجموع اصلاح نژاد دام کشور در تهران انجام می شود و در این خصوص استان تهران رتبه اول را دارد.
اکبری افزود: سه مرکز تولید مواد ژنی هم برای دام های سبک و یک مرکز برای دام های سنگین از روند اصلاح نژاد دام در تهران حمایت می کنند.
وی اضافه کرد: در دام سنگین یکی از مهم ترین اقداماتی که انجام شده تشکیل گله از نژاد جرسی است که توانمندی بسیار خوبی برای شیردهی دارد و همینطور تولید کره را زیاد می کند که این مورد سبب کاهش واردات این محصول هم می شود.
واسطه ها مانع کاهش قیمت گوشت
معاون بهبود تولید دامی وزارت جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه حالا ۸ زنجیره تولید گوشت از مزرعه تا منزل در تهران بوجود آمده است اظهار داشت: بهترین راه برای کنترل قیمت گوشت و اینکه این محصول با قیمت معقول به دست مصرف کننده برسد این است که تعداد این زنجیره ها افزایش یابد و واسطه ها حذف شوند.
اکبری اضافه کرد: حالا قیمت گوشت بیشتر توسط واسطه ها افزوده می شود و در صدد هستیم تا با گسترش زنجیره تولید گوشت دست واسطه از این بازار کوتاه شود.

1399/03/10
22:56:28
5.0 / 5
3408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم