پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

از افزایش قیمت طلا در هفته جاری خبری نیست

از افزایش قیمت طلا در هفته جاری خبری نیست

گل چرم: در نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز، در صورتیكه در بین كارشناسان وال استریت اختلاف نظر وجود داشت، سرمایه گذاران همچنان به تداوم روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش بینی كردند.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بعد از ریزش قیمت سنگینی که طلا در معاملات روز جمعه بعد از انتشار آمار اشتغال آمریکا داشت، بیشتر کارشناسان وال استریت نسبت به روند افزایشی این فلز باارزش نظر منفی پیدا کردند. این دسته از معامله گران و مفسرین به صعود بازارهای سهام بعنوان عامل اصلی کاهش اقبال به خرید طلا اشاره کردند. همین طور عوامل فنی برای افزایش قیمت طلا هم منفی شده اند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۴۷ درصد به کاهش قیمت طلا و یک نفر معادل ۳۵ درصد به افزایش قیمت طلا رای داد و سه نفر معادل ۱۸ درصد نظر خنثی داشت.

در این بین، ۱۳۶۷ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۸۴۲ نفر معادل ۶۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۸۲ نفر معادل ۲۱ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۲۴۳ نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته بیشتر کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند. بهای معاملات آتی هر اونس طلا در بازار نیویورک روز جمعه با ۴۴ دلار و ۴۰ سنت معادل ۲.۶ درصد کاهش، در ۱۶۸۳ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود چهار درصد کاهش نشان داد.

عامل اصلی سقوط چشم گیر قیمتها در معاملات روز گذشته افزایش آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا در ماه مه به میزان ۲.۵ میلیون شغل بود. اقتصاددانان کاهش چشم گیر آمار اشتغال را پیش بینی کرده بودند اما آمار جدید نشان داد که آمریکاییها بعد از قرنطینه وضع شده برای مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹، به سرکار برمی گردند.

کالین سیژیسنکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA با اشاره به سقوط سهام طلا در هفته گذشته، احتمال کاهش بیشتر قیمت این فلز باارزش را پیش بینی نمود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "لاسال فیوچرز" اظهار نمود: با وخیم شدن دورنمای نمودار فنی، احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا در هفته جاری وجود دارد. طلا به پایین میانگین قیمت ۵۰ روزه نزول کرده و قیمت این فلز رکوردهای روزانه پایینتری داشته است.

جیم ویکاف، تحلیلگر تکنیکال ارشد کیتکو پیش بینی نمود قیمت طلا به دنبال بهبود چشم گیر ریسک پذیری در هفته گذشته، ثبات می ماند یا رو به پایین خواهد رفت. روند بهبود بی وقفه بازارهای سهام ادامه دارد و شاخص داوجونز روز جمعه به بیش از ۱۰۰۰ واحد صعود کرد.

آدام بوتون، مدیرکل "فارکس لایو" هم کاهش بیشتر قیمت طلا را پیش بینی نمود و اظهار داشت: ریسک بزرگ برای معاملات طلا در هفته جاری این است که بانک مرکزی آمریکا اعلام نماید وضعیت اقتصادی به آن بدی که تصور می رفت، نیست و به کاهش تدابیر محرک مالی اشاره کند. این مساله بازده اوراق خزانه را بالا خواهد برد و به تقاضا برای خرید طلا بعنوان دارایی امن لطمه می زند.

ریچارد بیکر، دبیر نشریه اورکا ماینر ریپورت پیش بینی نمود که قیمت طلا می تواند به حدود ۱۶۶۵ دلار نزول کند.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت "بلو لاین فیوچرز" در بین کسانی بود که انتظار دارند قیمت طلا به رغم انتشار گزارش اشتغال مطلوب در آمریکا، بهبود پیدا کند.

باب هابرکورن، کارگزار کالا در شرکت "آر جی او فیوچرز" به کیتکونیوز اظهار داشت: انتظار دارد قیمت طلا نزول شایان توجهی پیدا کند و سپس روند صعودی پیدا کند.

کوین گریدی، رئیس شرکت "فونیکس فیوچرز" درباره روند قیمت طلا در هفته جاری نظر خنثی داشت و به کیتکونیوز اظهار داشت: بااینکه قیمت طلا تحت تاثیر آمار اشتغال مطلوب آمریکا ریزش کرد اما همچنان بر این باورم که طلا در فضای سیاست پولی فعلی ثابت مانده و احیانا صعودی خواهد بود.

منبع:

1399/03/17
14:36:52
5.0 / 5
3276
تگهای خبر: آنلاین , بازار , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گل چرم