دبیر كارگروه مقابله با كرونا وزارت صمت:

شبكه های توزیع ملزم به تخصیص عادلانه ماسك به همه داروخانه ها و صنوف هستند

شبكه های توزیع ملزم به تخصیص عادلانه ماسك به همه داروخانه ها و صنوف هستند

رئیس مركز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: با افزایش حجم تولیدات انواع ماسك در كشور، برنامه ریزی برای توزیع گسترده ماسك با قیمت مصوب در حال انجام می باشد و شبكه های توزیع ملزم به تخصیص عادلانه ماسك به همه داروخانه ها و صنوف مرتبط هستند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، جمشید گلپور با تاکید بر اینکه ممنوعیت صادرات ماسک، برای توزیع گسترده این کالا در سطح کشور اتخاذ شده است، اضافه کرد: در همین راستا و بر طبق اطلاعیه های پیشین وزارت صمت، با هرگونه احتکار مواد اولیه و توزیع خارج از شبکه اقلام بهداشتی در رابطه با کرونا، ضمن قطع سهمیه متخلفین، برخورد قانونی لازم انجام و پرونده به دستگاه قضایی ارسال می شود.
دبیر کارگروه مقابله با کرونا وزارت صمت (ستاد لجستیک کرونا) با اشاره به تامین مناسب و دپوی ماسک مورد نیاز وزارت بهداشت برای اختصاص به مراکز درمانی، اظهار داشت: اولویت اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ماه های ابتدایی شیوع ویروس کرونا تامین اقلام بهداشتی برای مراکز درمانی بوده است.
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت اضافه کرد: باتوجه به تشدید تحریم ها و افزایش محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا حجم کارهای دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت و وزارت صمت در تولید و تامین به هنگام ملزومات بهداشتی بیش از پیش شده است.
به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، در ایام اخیر جدال بر سر رعایت نرخ مصوب ماسک بالا گرفته و در صورتیکه وزارت صنعت، معدن و تجارت داروخانه هایی را که ماسک را با قیمت بیش از ۱۵۰۰ تومان عرضه می کنند "متخلف" توصیف می کند، داروخانه ها می گویند تابحال هیچ ماسکی با نرخ مصوب دریافت نکرده اند و قیمت ماسک در داروخانه نیز بیش از ۲۰۰۰ تومان است.

البته وزارت صمت وعده داده که در پروسه سیستمی کردن تولید و توزیع ماسک، اگر تخلف هر یک از شبکه های تولید و توزیع احراز شود، سهمیه مواد اولیه آنها قطع می شود که این روند می تواند مانع از گران فروشی ماسک شود. در این میان نایب رییس اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک معتقد می باشد قسمتی از مواد اولیه عرضه شده از طرف وزارت صمت از کانال هایی وارد بازار می شود، اما وزارت صمت باید بتواند، قیمت فروش در واحدهایی که به آنها مواد اولیه ارائه می کند را کنترل کند.1399/05/04
23:45:28
5.0 / 5
2698
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان گل چرم
گل چرم