اطلاعات موجودی، تولید و فروش باید در سامانه جامع تجارت ثبت شوند

اطلاعات موجودی، تولید و فروش باید در سامانه جامع تجارت ثبت شوند

طبق تاكید مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد در خصوص تنظیم بازار محصولات فولادی، مدیریت عرضه و تقاضای محصولات فولادی از راه ایجاد شفافیت در كل زنجیره تأمین محصولات در دستور كار ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، براین اساس مرتضی احمدی اظهار نمود: با عنایت به حساسیت ویژه دولت و نهادهای نظارتی بر روی قیمت محصولات میانی و نهایی فولاد، گاها شاهد این هستیم که برخی تولیدکنندگان، محصول خویش را خارج از بورس و با قیمت های بالا عرضه نموده و منجر به افزایش قیمت ها می شوند. ضمن اینکه به علت انتظار تورمی در کشور، بخش های پایین دست این صنعت، بیشتر از نیاز واقعی متقاضی خرید هستند و گاها اشخاص غیر تولیدکننده هم به نام تولیدکنندگان و صرفاً جهت بهره برداری از اختلاف قیمت بازار و بورس، در بازار تقاضای غیر واقعی ایجاد می کنند که این وضوع هم باعث تشدید بحران در بازار می شود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد خاطرنشان کرد: از این روی و برپایه مصوبات کارگروه تنظیم بازار که بخشی از آن توسط معاونت بازرگانی و بخش دیگر آن که مربوط به تقاضای ورق های فولادی است و توسط معاونت صنایع لحاظ شده است، کلیه عرضه محصولات می بایست در بورس صورت گیرد و همه اعضای زنجیره تأمین مکلفند اطلاعات موجودی، تولید و فروش خویش را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند؛ در این مورد هیچ استثنایی وجود نخواهد داشت.
بنا بر اعلام وزارت صنعت، وی افزود: صادرات این محصولات و خرید مواد اولیه هم وابسته به رعایت مصوبات توسط شرکت ها و ایجاد شفافیت در عملکرد آنها خواهد بود. وزارت صنعت، معدن و تجارت و همینطور مجموعه دستگاه های نظارتی مصمم به اجرای این سیاست هستند. در آینده با اجرای این سیاست، شاهد تنظیم بازار این محصولات خواهیم بود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اعلام نمود: هفته گذشته با ابلاغ دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت کلیه شرکت های تولیدکننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و به تدریج سایر اعضای زنجیره هم مشمول این مورد خواهند شد.
منبع:

1399/06/10
11:01:46
5.0 / 5
2730
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم