یك مقام مسئول اعلام كرد:

اجبار وزارت جهاد به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور برپایه جوجه ریزی

اجبار وزارت جهاد به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور برپایه جوجه ریزی

به گزارش گل چرم یك مقام مسئول از اجبار وزارت جهاد كشاورزی نسبت به تعیین سهمیه نهاده دام و طیور بر مبنای میزان جوجه ریزی و محصول نهایی اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی اعلام نمود: در این نشست مقرر شد نظر دستگاه های مختلف در زمینه قیمت عرضه محصولات پتروشیمی، سیاست های افزایش عرضه و تولید مواد پتروشیمی و همینطور روند واقعی سازی طرف تقاضا با پیشبینی ابزار های سیاستی لازم همچون تأمین مواد اولیه، صادرات و استفاده از ظرفیت دستگاه های نظارتی برای تحقق تکالیف کف عرضه، در چارچوب کمیته ای با حضور دستگاه های نظارتی نهایی و با ابلاغ دبیرخانه تنظیم بازار کشور اجرایی شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در مورد وضعیت تأمین کالاهای ضروری و اساسی هم خاطرنشان کرد: در جهت رفع مشکلات نقل و انتقال ارز و امکان استفاده از منابع در اختیار، هماهنگی لازم از جانب بانک مرکزی جهت بکارگیری ظرفیت های دیپلماسی این بانک و وزارت امور خارجه در تعامل با کشورهای مرتبط متناسب با نوع ارزهای موجود صورت پذیرد و نماینده ای از جانب بانک مرکزی جهت پیشبرد این اهداف تعیین و در کشورهای مربوطه مستقر شود.
کلامی همینطور اعلام نمود: با عنایت به مسائل و مشکلات مطرح شده در حوزه بازار مقرر شد جلسه آتی تنظیم بازار با هماهنگی وزرای ذیربط در سطح دولت برگزار گردد.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بعضی از مشکلات ناشی از نحوه توزیع و همینطور عرضه خارج از شبکه بعضی از نهاده های دام و طیور، اظهار داشت: در جلسه تنظیم بازار مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی نسبت به شفاف سازی نحوه تخصیص سهمیه های دام و طیور متناسب با میزان جوجه ریزی و مقادیر تحویل گوشت مرغ یا مرغ زنده از جانب مرغداران در انتهای زنجیره تولید، اقدام نماید تا از فروش خارج از شبکه و جابجایی این کالا در بازار نهاده جلوگیری شود.
کلامی خاطرنشان کرد: همینطور با عنایت به لزوم بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در بخش کالاهای اساسی مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی مقرر شد شرکت های متقاضی به هر میزان که توانایی تأمین و ترخیص اعتباری کالا را داشته باشند، بدون هیچ گونه محدودیتی و با کارسازی لازم از جانب بانک مرکزی و گمرک برای تأمین و ترخیص کالا اقدام نمایند و متعاقبا تأمین ارز مورد نیاز کالای وارداتی صورت پذیرد.
دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با اشاره به لزوم تأمین و استمرار واردات کنجاله سویا اعلام نمود: در جهت افزایش انگیزه تأمین کنجاله سویا توسط تشکل های تأمین کننده به ویژه واحدهای تولیدی برای واردات کنجاله و اقلام نهاده ها مقرر گردید که نرخ کنجاله سویا برپایه بهای تمام شده واقعی محاسبه شده و مبنای توزیع قرار گیرد.

1399/06/19
23:29:29
5.0 / 5
2278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم