دستور ویژه وزیر صمت برای تامین روغن نباتی در بازار

دستور ویژه وزیر صمت برای تامین روغن نباتی در بازار

به گزارش گل چرم وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت تولید روغن نباتی در كشور، بخش خصوصی با همكاری دولت، برای ایجاد تعادل در روند تولید و تامین نیاز بازار به این كالا اقدام نماید.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت صمت؛ علیرضا رزم حسینی در دیدار با اعضای انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران که در محل دفتر وزیر صمت برگزار شد، اضافه کرد: در شرایط جنگ اقتصادی خیلی مشکل و پیچیده ای قرار داریم؛ اما هنوز عده ای یا این مساله را باور ندارند و یا همت لازم را به خرج نمی دهند.
وی افزود: با وجود هزینه هایی که شیوع ویروس کرونا به کشور تحمیل کرده و دولت موظف به تامین اقلام بهداشتی در رابطه با این بیماری شده، نسبت به سایر کشورها که هیچ تحریمی متوجه آنها نیست؛ همچنان کشور در حد قابل قبولی اداره می شود.
رزم حسینی اشاره کرد: در شرایط موجود بعضی از التهابات به وجود آمده در سطح بازار بیشتر متوجه برخی اخبار و فضاسازی های کاملاً نادرست است و انتظار می رود افراد در ارائه اطلاعات دقیق تر عمل کنند.
وی تاکید کرد: ایجاد آرامش در بازار و برقراری تعادل در تامین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است و با جدیت این مساله دنبال می شود.
وزیر صمت با اعلان اینکه خوشبختانه خانواده بزرگ صنعت و تولید کشور همراه این وزارتخانه است، اظهار داشت: شرایط موجود نیازمند افزایش همدلی ها و همکاری ها برای جلوگیری از هرگونه فضاسازی های کاذب و ایجاد التهاب در پروسه عرضه و تامین نیاز مردم در سطح بازار است.
وی افزود: در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی، وزارت صمت قائل به همکاری و ستاندن نظرات و آرا تشکل های بخش خصوصی، مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان دولت می باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مسائل مطرح شده از طرف تولید کنندگان درباره تامین ارز مورد نیاز برای واردات روغن خام اظهار داشت: روند درآمدهای ارزی کشور در حال بهبود است و شرایط تا آخر سال بهتر نیز خواهد شد.


منبع:

1399/08/09
14:07:07
5.0 / 5
2100
تگهای خبر: آرامش , بازار , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم