مدیركل منابع طبیعی استان مركزی خبر داد:

تخصیص ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های منابع طبیعی استان مركزی

تخصیص ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های منابع طبیعی استان مركزی

به گزارش گل چرم مدیركل منابع طبیعی استان مركزی اظهار داشت: از 240 میلیارد ریال اعتبار اجرای طرح های منابع طبیعی استان مركزی امسال تا حالا 90 میلیارد ریال تامین اعتبار شده است.عبدالحسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: امسال ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آبخیزداری، بیولوژیک و جنگل کاری استان مرکزی تخصیص یافته است که این رقم نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است.
وی با اعلان اینکه از این رقم تا حالا ۹۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است، اضافه کرد: برمبنای همین میزان اعتبار روند اجرائی طرح های منابع طبیعی استان آغاز شد. بعضی از این طرح ها در مرحله مناقصه قرار دارند و عملیات اجرائی برخی نیز شروع شده است.
محمدی اظهار نمود: طی سالهای اخیر در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی کارهای خوب و تأثیر گذاری اجرا شده است. اجرای طرح های آبخیزداری در حوزه کشاورزی، دامداری و منابع طبیعی بسیار مفید واقع شده و آثار مفید آن در حوزه های مختلف به خصوص در روستاها محسوس است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به تجربه سیلاب های سالهای ۹۷ و ۹۸ در استان بیان کرد: باتوجه به کمبود اعتبارات در مورد ترمیم، بازسازی و بازگشایی مسیرهای سیلابی بویژه در روستاهای استان اقدامات مناسبی انجام شده است.
محمدی افزود: منطقه گردشگری «گردو» اراک از حوزه های سیلابی است. برای اینکه روان آب ها در این منطقه به خاطر وضعیت خاصی که دارد وارد اراک می شود. پس در این منطقه نیز برای کنترل سیلاب ها با دقت عمل بیشتر کارهای مؤثری صورت گرفته است.
مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی با اعلان اینکه الان کل جنگل های استان مرکزی ۴۰ هزار هکتار است، اظهار داشت: اجرای ۶۰ هکتار جنگل کاری از برنامه های سال جاری منابع طبیعی استان است که مراحل قانونی و مناقصه آن در سه شهرستان اراک، شازند و محلات انجام شده است.

1399/08/26
15:24:32
5.0 / 5
3172
تگهای خبر: تجربه , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم