وزیر جهاد كشاورزی:

مرغ و تخم مرغ بیشتر از نیاز كشور تولید می شود

مرغ و تخم مرغ بیشتر از نیاز كشور تولید می شود

به گزارش گل چرم وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تولید مرغ و تخم مرغ در کشور مازاد بر نیاز بازار است اما دلالان و واسطه ها بر قیمت ها تأثیر می گذارند که وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری و ساماندهی این بخش است.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه طرح جهش تولید دیمزارهای کشور با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در جمع خبرنگاران عنوان کرد: به علت تحریم ها و مشکلات جابه جایی ارز و علیرغم تمام تلاشهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، نهاده ای که در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته، بالغ بر ۳ میلیون تن کسری دارد اما با برنامه ریزی های انجام شده، وضعیت روزبه روز بهبود پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: با عنایت به کسری تأمین نهاده های دامی، وزارت جهاد کشاورزی با کنترل نحوه توزیع، ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان مرغ تخم گذار و مرغ گوشتی را تأمین کرده است.
خاوازی افزود: مرحله بعد، توزیع نهاده دامی سایر ماکیان و دامداران تولیدکننده شیر است که تمام ارکان دولت دست به دست هم داده اند تا باقی نهاده های رسوبی را از گمرک آزاد و آرامش بر بازار تولید محصولات پروتئینی حاکم شود.
وی در ارتباط با تأمین بازار مرغ تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی، با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و تولیدکنندگان مرغ گوشتی، قیمت مرغ را کنترل کرده است و مرغ با قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در خرده فروشی ها عرضه می شود.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: بخش قابل توجهی از خرده فروشی ها مرغ را قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می کنند و تعزیرات و بخش های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خرده فروشی ها نظارت دارند.
خاوازی تاکید کرد: تولید مرغ و تخم مرغ در کشور مازاد بر نیاز بازار است اما دلالان و واسطه ها بر قیمت ها تأثیر می گذارند که وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال پیگیری و ساماندهی این بخش است.
وی ضمن اشاره به اینکه ورودی مرغ به شهر تهران به اندازه نیاز بازار است، اظهار داشت: در غیر این صورت، شاهد تنش در بازار و افزایش قیمت ها بودیم اما هم اکنون بازار کاملاً تثبیت شده و آرام است.
وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: هم اکنون فروشگاه های زنجیره ای اتکا، رفاه و … به صورت کامل سهمیه مرغ توزیعی خویش را دریافت می کنند، میدان بهمن و پیروزی هم اشباع شده است و مرغ هایی که از استان گلستان و مازندران به تهران وارد شده، در میدان پیروزی توزیع می شود.


منبع:

1399/09/23
14:07:51
5.0 / 5
2319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم