سازمان شیلات و منطقه آزاد چابهار تفاهم نامه همكاری امضا كردند

سازمان شیلات و منطقه آزاد چابهار تفاهم نامه همكاری امضا كردند

به گزارش گل چرم سازمان های شیلات ایران و منطقه آزاد چابهار تفاهم نامه همکاری امضا کردند.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، به منظور هم افزایی و انجام فعالیتهای مشترک شیلاتی در چابهار، با عنایت به توانمندی ها و ظرفیت های موجود برای تحقق سیاست ها و برنامه های شیلاتی در حوزه های مختلف، تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار و سازمان شیلات ایران منعقد شد.
نبی الله خون میرزایی، رئیس سازمان شیلات در این مراسم عنوان کرد: بسیار خوش بین هستم سازمان منطقه آزاد چابهار می تواند خیلی از موانع و گره های امور شیلاتی در منطقه را برطرف کند و به روند اجرای کارها شتاب بدهد و وجود اختیارات قانونی و اراده قوی در سازمان منطقه منطقه آزاد چابهار و سازمان شیلات می تواند این ظرفیت را بیشتر کند.
وی اضافه کرد: شیلات در سیستان و بلوچستان، دو سایت بزرگ بریس و دشت تنگ را در دستور کار توسعه پرورش میگو دارد که با عنایت به استقبال پرورش دهندگان مشکلی در این حوزه وجود ندارد. اما این منطقه در زمینه پرورش آبزیان دریایی با عقب ماندگی مواجه می باشد که انتظار داریم در این حوزه هم به سازمان شیلات و هم به توسعه منطقه در پرورش ماهی در دریا کمک و همکاری کنید.
این مسئول تصریح کرد: در حوزه پرورش ماهی در قفس های دریایی در کشور به صورت کلی یک عقب ماندگی بسیار شدید داریم بخصوص در استان سیستان و بلوچستان و نوار ساحلی جنوب این عقب ماندگی چشم گیرتر است.
رئیس سازمان شیلات در ادامه عنوان کرد: در این منطقه حداقل ۸ پهنه مطالعه شده وجود دارد که حدود ۴۵ هزار تن ظرفیت تولید دارد اما با این وجود ما نتوانستیم در دریا کار قابل ملاحظه ای که بتواند قابل ترویج در سایر مناطق باشد انجام دهیم.
وی در انتها خاطرنشان کرد: انتظار می رود با استفاده از ظرفیت های منطقه و مشارکت هایی که به هر شکلی می تواند با سرمایه گذاران در این حوزه صورت گیرد تلاش شود کار بسیار مطمئن و تولید پایدار و اشتغال در منطقه عملیاتی شود.


منبع:

1399/11/01
18:18:30
0.0 / 5
1372
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گل چرم