برای شركت ایران خودرو

نخستین اوراق گام به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد منتشر گردید

نخستین اوراق گام به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد منتشر گردید

نخستین اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) با مبلغ هزار میلیارد تومان با سررسید شش ماهه برای شرکت ایران خودرو منتشر گردید.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نموده که بمنظور رفع موانع پولی رونق تولید، هدایت منابع مالی به کارهای مولد اقتصادی و تامین سرمایه درگردش سالم و پایدار برای واحدهای تولیدی، نسبت به طراحی گواهی اعتبار مولد (گام) اقدام و دستورالعمل مربوطه را پس از تصویب شورای پول و اعتبار به شبکه بانکی ابلاغ کرده است.
در ادامه برمبنای هماهنگی به وجود آمده با بانکهای عامل و بازار سرمایه، نخستین اوراق یاد شده به مبلغ هزار میلیارد تومان با سررسید شش ماهه برای شرکت ایران خودرو بعنوان بنگاه متعهد از طرف بانک صادرات ایران در تاریخ ۸ بهمن سال جاری منتشر گردید.
قبل از این، همتی ضمن بازدید از مجموعه "ایران خودرو" اعلام نموده بود که نظام بانکی کشور برای پشتیبانی از صنعت خودروسازی داخل، تامین مالی به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان بوسیله اوراق گام و ۵۰۰۰ میلیارد تومان به وسیله منابع بانک ها برای دو خودروساز اصلی کشور در نظر گرفته است.
در این بین لازم است بدانید که گواهی اعتبار مولد (گام) طرحی است که با هدف ابزارسازی برای تامین اعتبار واحدهای تولیدی در قالب زنجیره تامین به وجود آمده است و بعنوان ابزاری بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه در کنار سایر ابزارهای موجود تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه ها و رونق تولید فراهم می آورد.1399/11/22
11:45:28
0.0 / 5
1558
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گل چرم