در خوزستان انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مركز ملی توسعه و توان افزایی شیلات

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مركز ملی توسعه و توان افزایی شیلات

به گزارش گل چرم معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مرکز ملی توسعه و توان افزایی شیلات ایران در خوزستان خبرداد و اظهار داشت: این تفاهم نامه فرصتی برای اشتغال زایی است.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه سه جانبه مرکز توسعه و توان افزایی شیلات ایران با حضور عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نبی اله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران، ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان منعقد شد.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این تفاهم نامه فرصتی برای اشتغالزایی منطقه و گامی رو به جلو برای پیشرفت منطقه است، اظهار نمود: در بحث اشتغالزایی کشور کارهای دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی در حمایت و اولویت برای توسعه هستند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی یکی از اولویت های مورد حمایت دولت می باشد، اضافه کرد: شیلات بعنوان یکی از رسته های بخش کشاورزی است که برمبنای گرایش ها و محصولات تمرکز در این بخش برای موفقیت های بیشتر با راندمان بالاتر لازم است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در سراسر کشور برمبنای محصولات و گرایش ها، قطب ها شناسایی و موضوع حمایت نیز تعریف شده که خوزستان بعنوان یکی از نقاط با ظرفیت بالا شناسایی شده است.

وی تصریح کرد: طبق تجربه ما در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت صید سواحل آن می تواند اشتغال بیشتری بوجود آورد. البته در کشورهای دیگر ماهی گیری با دستگاه های خارجی انجام می شود ولی در ایران سنتی است و از تمام ظرفیت ها استفاده نمی گردد.

منصوری افزود: نخستین گام جهت استفاده بیشتر از ظرفیت مجهز کردن صیادان به دستگاه ماهی یاب برای پیدا کردن دسته های ماهی در آب ها است که سبب افزایش صید می شود. به دنبال این مساله صیادان با افزایش صید خود نیازمند ماهی گیری در مناطق دورتر، کشتی پشتیبان و سردخانه های بیشتر می شوند که اشتغال زایی را به دنبال دارد.

وی اشاره کرد: ورود و تجهیز این فعالیت ها در ساز و کار اجرائی نظام تعریف نشده که با همکاری و فعالیت بخش خصوصی و استفاده از ابتکارات در بخش های مختلف کشاورزی و شیلات که در حال انجام می باشد می توان به نقاط کلیدی رسید و موجب افزایش راندمان و اشتغالزایی شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: قسمتی از این اعتبارات برای توسعه اینطور فعالیت ها به خصوص شیلات به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب برنامه اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر قرار گرفته و قسمتی از آن نیز به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است.
منصوری اضافه کرد: برای برطرف نمودن نقطه ضعف ها در اینطور فعالیت ها در خوزستان نهادی به وجود آمد که مسئولیت مداخله فعال برای رفع مشکلات مشترک بخش شیلات و روشن کردن چراغ های مشترک در صنعت را دارد، چونکه خوزستان از ظرفیت های کیفی و کمی و همین طور مدیریتی بالایی در این بخش برخوردارست.

وی به حضور بخش های خصوصی در کارهای بخش شیلات برای افزایش راندمان و اشتغالزایی تاکید نمود.


منبع:

1399/11/23
22:52:22
0.0 / 5
1352
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
گل چرم