۴۰ درصد متقاضیان تسهیلات تولید و اشتغال گرفتند

۴۰ درصد متقاضیان تسهیلات تولید و اشتغال گرفتند

به گزارش گل چرم در ۱۰ ماهه سال جاری حدود ۲۶ درصد از کل ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات رونق تولید و حدود ۴۰ درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) موفق به دریافت آن شده اند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۱۰ ماهه اول سال جاری بیشتر از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان تسهیلات برای تأمین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در جهت اقتصاد مقاومتی به ۳۴۳۹ واحد و بیشتر از ۶۶۳۱ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) به ۱۰۸۰ واحد در استان های مختلف پرداخت شده است.
در این زمان ۱۳ هزار و ۴۴ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۷۸۴۵ مورد برای دریافت بیشتر از ۳۱ هزار و ۹۹۷ میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها عرضه شدند و در نهایت ۳۴۳۹ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان پرداخت شده است؛ یعنی حدود ۲۶ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همینطور در ۱۰ ماهه اول سال جاری ۲۷۰۱ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۱۲۴۵ مورد برای دریافت تسهیلات ۱۰ هزار و ۳۰۳ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۱۰۸۰ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۶۶۳۱ میلیارد تومان صورت گرفته است؛ یعنی حدود ۴۰ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
هنوز جزئیات آمارهای ۱۰ ماهه منتشر نشده، اما بررسی آمارهای قبلی نشان داده است که در ۹ ماهه نخست امشال، بیشترین پرداختی تسهیلات رونق تولید در ارتباط با استان البرز با مبلغ بیشتر از ۱۲۹۹ میلیارد تومان، سمنان با مبلغ ۱۲۹۷ میلیارد تومان و گلستان با مبلغ نزدیک به ۶۹۴ میلیارد تومان بوده است. بیشترین تسهیلات تولید و اشتغال هم به تهران، یزد و اصفهان پرداخت شده؛ به صورتی که مبلغ پرداختی به این استان ها به ترتیب ۶۶۹ میلیارد تومان، ۴۷۹ میلیارد تومان و ۴۵۵ میلیارد تومان بوده است.
همچننین در ۹ ماهه اول سال جاری استان های کم برخوردار، دریافت کننده کمترین تسهیلات رونق تولید، به صورتی که استان های کهگیلویه و بویر احمدو سیستان و بلوچستان با وجود داشتن یک، ۱۸ و ۲ ثبت نام در بخش تسهیلات رونق تولید، هیچ مبلغی دریافت نکردند. استان ایلام هم کمترین تسهیلات رونق تولید، معادل ۲۱۷ میلیون تومان را به خود مختص کرده است. در زمینه تسهیلات تولید و اشتغال هم در ۹ ماهه اول سال جاری استان های کهگیلویه و بویر احمد، خوزستان و کردستان با دریافت ۳۲، ۳۹ و ۴۶ میلیارد تومان کمترین تسهیلات تولید و اشتغال را دریافت کرده اند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در جهت تأمین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
منبع:

1399/11/30
11:56:28
0.0 / 5
1250
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم