فعالیت نزدیك به ۴۳ هزار قالیباف در تهران

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف

برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به فعالیت نزدیک به 43 هزار قالیباف در استان تهران، از برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف ایران به صورت مجازی آگاهی داد و گفت: هدف از برگزاری این رویداد بحث و تبادل نظر درباب توسعه روش های بهره گیری از فن آوری اطلاعات در زنجیره ارزش فرش دستباف(تامین، تولید و توزیع) است.


زهرا جمالی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: هم اکنون ۱۳۴ کارگاه تولید، طراحی و مرمت فرش دستباف در تهران فعالیت می نمایند و تا حالا برای ۲۸۰۹ نفر مجوز مشاغل خانگی فرش دستباف صادر گردیده است.
بگفته وی هم اکنون ۴۲ هزار و ۹۴۳ قالیباف در تهران فعال می باشند که ۷۰۷۶ نفر از آنها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ۲۸ هزار و ۲۹۵ نفر برای دریافت بیمه روستاییان و عشایر معرفی گشتند.
این مقام مسئول در پاسخ به اینکه چرا تعداد کمی از کل قالیبافان تهرانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند؟ اشاره کرد: در بیمه تامین اجتماعی قالیبافان، هفت درصد حق بیمه از طرف قالیباف و ۱۲ درصد از طرف دولت پرداخت می شود. بدین سبب نیاز به تامین مالی دارد. اما ممکنست برخی از قالیبافان در کارگاه هایی که مشغول به فعالیت هستند از بیمه آزاد استفاده کنند.
وی همین طور میزان صادرات فرش دستباف در کل کشور در ۹ ماه نخست امسال را ۲۷۶۵ تن معادل ۵۲.۴ میلیون دلار عنوان نمود که به لحاظ وزنی ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. همین طور ۸۵ درصد صادرات فرش دستباف کل کشور از گمرکات تهران انجام می شود.
رئیس اداره فرش سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران در ادامه از برگزاری اولین رویداد ایده پردازی فرش دستباف ایران با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و تحت حمایت مرکز ملی فرش ایران در ایام پنج شنبه و جمعه، چهاردهم و پانزدهم اسفندماه سال جاری از ساعت ۱۰ الی ۲۰ به صورت مجازی آگاهی داد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد بحث و تبادل نظر درباب توسعه روش های بهره گیری از فن آوری اطلاعات در زنجیره ارزش فرش دستباف(تامین، تولید و توزیع) است.
وی ادامه داد: در این برنامه ابتدا وضع موجود وچالش های پایش شده در دو محور "فروش آنلاین و حرفه ای فرش دستباف" و "شبکه سازی در تامین و توزیع مواد اولیه" با حضور اساتید برجسته مطرح شده و در ادامه ایده های مخاطبان و واحدهای فناور ستاندن و گردآوری خواهد شد. در نهایت بعد از داوری ایده های مطرح شده، طرح ها و ایده های برتر انتخاب شده و مورد حمایت مرکز ملی فرش ایران قرار خواهند گرفت.
کمانی در آخر اعلام نمود که علاقه مندان جهت شرکت در این رویدادِ ملی می توانند الان به صورت رایگان بوسیله سامانه کوچیتاتی وی به آدرس koochitatv.com ثبت نام کنند تا در ایام یاد شده از مخاطبان این رویداد باشند. اسامی سخنران ها و جزئیات برنامه متعاقبا از همین سایت اعلام خواهد شد.1399/12/12
10:17:17
0.0 / 5
1366
تگهای خبر: آنلاین , تولید , سایت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم