رزم حسینی خبر داد

عرضه مستقیم میوه در سراسر كشور

عرضه مستقیم میوه در سراسر كشور

گل چرم: بگفته وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)، نقاطی برای عرضه مستقیم کالا و میوه و نیز توزیع بوسیله شبکه منتخب توزیع در دستور کار قرار گرفته و در تهران نیز 80 نقطه در سطح استان برای این کار در نظر گرفته شده است.


به گزارش گل چرم به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی درباره تامین کالا در روزهای پایانی سال اظهار داشت: خوشبختانه وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی، اقدامات لازم را دراین زمینه انجام داده اند و با بهره گیری از ظرفیت تشکل ها، اتحادیه ها و اصناف، هماهنگی لازم برای توزیع و عرضه کالا انجام شده است.
عرضه مستقیم میوه در سراسر کشور با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی
وی با اشاره به جلسه هفته گذشته مسئولان امور تجاری داخلی با بخش های مختلف تولید، نگهداری، توزیع و عرضه میوه، اشاره کرد: پیش بینی ها و برنامه زیری های لازم در این خصوص انجام شد و با همکاری استانداری های سراسر کشور، نقاطی برای عرضه مستقیم کالا و نیز توزیع بوسیله شبکه منتخب توزیع در دستور کار قرار گرفته است و در تهران نیز ۸۰ نقطه در سطح استان برای این کار در نظر گرفته شده است.
وزیر صمت با اعلان اینکه در شبکه توزیع نواقصی وجود دارد، اظهار داشت: درباب بازار مرغ و تخم مرغ، وزارت صمت مسئول تامین کالاهای وارداتی با ارز ترجیحی است و پس از ترخیص از کمرگ، کالا در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد و شبکه توزیع مربوط به تامین مرغ و تخم مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است.
رشد ۲۵ درصدی توزیع روغن در ۲ ماه گذشته
رزم حسینی در ادامه صحبت های خود به رشد ۲۵ درصدی توزیع روغن نسبت به دو ماه گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: ممکنست در مواردی به سبب مشکلات در حمل و نقل این توزیع با تاخیر و مشکل روبرو شده باشد، اما موقتی و موردی بوده است.
سیاست وزارت صمت روان سازی واردات مواد اولیه تولید است
وی وضعیت موجودی کالا در کشور و نیز شرایط تولید را مطلوب عنوان نمود و اضافه کرد: در چند ماه گذشته شاهد روان سازی و رشد واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید کارخانه ها بودیم؛ امسال بیش از ۱۳۰۰ واحد تولیدی غیر فعال به چرخه تولید برگشته است و وزارت صمت و بانک مرکزی به دنبال روان سازی در واردات مواد اولیه برای واحدهای تولیدی هستند.
شبکه توزیع سیمان در اختیار بخش تولید است
وزیر صمت درباب توزیع سیمان اظهار داشت: شبکه جاری توزیع سیمان و عاملیت آن در کشور در اختیار شرکت های تولیدی است.
منبع:

1399/12/22
13:24:38
0.0 / 5
2022
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گل چرم