با استفاده از خدمات شركت های دانش بنیان؛

اقدامات حفاظتی در جنگل های هیركانی تشدید می شود

اقدامات حفاظتی در جنگل های هیركانی تشدید می شود

گل چرم: سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برای انجام عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در حوزه های جنگلی شمال از خدمات و توانمندی شرکت های دانش بنیان استفاده می نماید.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور برای انجام عملیات تصویربرداری هوایی و آشکارسازی تغییرات پوشش درختی در حوزه های جنگلی شمال از خدمات و توانمندی شرکت های دانش بنیان استفاده می نماید. بر این اساس، روز دوشنبه بیست سوم فروردین ماه چند دستگاه هواپیمای فوق سبک با پرواز بر فراز جنگل های هیرکانی، اثرات تغییرات اقلیمی در بروز آفات و بیماریها، تغییرات کاربری اراضی، تخریب و قاچاق چوب از برخی مناطق جنگلی را با بهره گیری از نوآوری ها و فناوری های به روز در بخش صنعت هوایی رصد و پایش نموده و همزمان تصویر آنرا به سامانه اعلام می کند.
در فاز اول این برنامه سطحی محدود از جنگل های هیرکانی تحت پوشش انجام این فعالیت قرار می گیرد و در فاز بعدی، خدمات تصویر برداری و نظارت هوایی در گستره وسیعی از جنگل های هیرکانی خواهد بود. استفاده از هواپیماهای فوق سبک در تصویر برداری هوایی، دانشی نوپا در این بخش بوده و در معدود کشورهای دنیا و آن هم در سطح محدود، انجام می گیرد. اجرای این پروژه با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان مورد وثوق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اجرا می شود. بر طبق این گزارش، استفاده از هواپیماهای فوق سبک در کنار سایر فعالیت ها ازجمله اقدامات حفاظتی است که سازمان جنگلها با تشدید آن فضا را برای قاچاقچیان چوب و تخریب کنندگان جنگل نا امن می کند.


منبع:

1400/01/22
13:10:43
5.0 / 5
1122
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گل چرم