شركت بازرگانی دولتی اعلام كرد؛

همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

گل چرم: شرکت تجاری دولتی ایران از مصوبه سازمان برنامه و بودجه درباب پرداخت جایزه 10 هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم آگاهی داد.به گزارش گل چرم به نقل از شرکت مادر تخصصی تجاری دولتی ایران، بمنظور تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید، با موافقت ریاست جمهوری و تصویب سازمان برنامه و بودجه، جایزه ۱۰ هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم در نظر گرفته شده است.
همچنین این اطلاعیه تاکید کرده است جای هیچگونه نگرانی برای کشاورزانی که تا حالا گندم خودرا به مراکز خرید تحویل داده و یا در حال تحویل هستند وجود ندارد و به محض مشخص شدن سازوکار و روش اجرائی آن، این جایزه به همه گندم کارانی که محصول خودرا به مراکز خرید این شرکت تحویل بدهند تعلق خواهد گرفت.
به گزارش گل چرم به نقل از مهر، دولت روز گذشته در یک بدعت تازه و با دور زدن قانون، بجای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم از کانال شورای قیمت گذاری محصولات راهبردی، در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکهزارتومان تحت عنوان «جایزه سرعت در تحویل» به نرخ قبلی گندم اضافه کرد و به این ترتیب، نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری، به استناد تصمیم روز گذشته دولت، ۵ هزارتومان خواهد بود.
دولت نه فقط قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را دور زد بلکه نرخ ۵ هزارتومانی، هزینه های تولید را پوشش نمی دهد و تشکل های کشاورزی نسبت به این نرخ معترض هستند. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور روز گذشته در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از تعیین قیمت ۵ هزار تومان برای خرید تضمینی گندم، خواهان ورود شورای قیمت گذاری محصولات راهبردی به موضوع و اصلاح قیمت از طرف این شورا شده بود (جزئیات بیشتر).منبع:

1400/02/01
22:47:17
5.0 / 5
1442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
گل چرم