گاوداران خواهان افزایش قیمت شیرخام شدند

گاوداران خواهان افزایش قیمت شیرخام شدند

به گزارش گل چرم رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اظهار داشت: قیمت جهانی و داخلی نهاده های دامی افزایش پیدا کرده و همین مساله هم منجر به افزایش هزینه های تولید شیر و گوشت شده است.سید احمد مقدسی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه قیمت جهانی نهاده های دامی چون جو، ذرت و سویا افزایش داشته است، اظهار نمود: قیمت علوفه، یونجه و ذرت علوفه ای هم در داخل افزایش داشته و همین مساله سبب شده که هزینه های تولید شیرخام افزایش یابد.

وی افزود: به علت این افزایش هزینه ها درخواست افزایش قیمت شیر خام را به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت ارسال کردیم و قیمت ۶۲۹۵ تومان را برای شیر خام پیشنهاد دادیم که این پیشنهاد در حال بررسی است.

رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران افزود: اگر با درخواست افزایش قیمت شیر موافقت نشود تولید نابود خواهد شد و گاوداران هم برای پیشگیری از ضرر و زیان گاوهای مولدشان را روانه کشتارگاه خواهند کرد، چونکه چاره ای جز این ندارند.

احتمال افزایش قیمت شیر و گوشت

وی در پاسخ به این سؤال که هم اکنون چند درصد نهاده های دامی مورد نیاز گاوداری ها با قیمت مصوب تأمین می شود، اظهار داشت: ۲۰ درصد نهاده های دامی با قیمت مصوب و ۸۰ درصد مابقی را گاوداران از بازار آزاد تهیه می کنند.

مقدسی در انتها اظهار داشت: ۷۰ درصد هزینه های تولید شیر و گوشت را نهاده تشکیل می دهد و افزایش قیمت نهاده ها منجر به افزایش قیمت شیر و گوشت خواهد شد.

منبع:

1400/02/19
15:39:44
5.0 / 5
1351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم