امضای تفاهمنامه ۴ و نیم میلیارد دلاری شركت مس و وزارت صمت

امضای تفاهمنامه ۴ و نیم میلیارد دلاری شركت مس و وزارت صمت

به گزارش گل چرم امروز دومین مرحله از طرح ˮ اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر ˮ با امضای تفاهمنامه بین وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و پنج شرکت بزرگ تولیدی برگزار شد که ضمن آن تفاهمنامه ۴.۵ میلیارد دلاری همکاری توسعه سرمایه گذاری میان شرکت ملی صنایع مس ایران و وزارت صمت به امضا رسید.


به گزارش گل چرم به نقل از شاتا، پس از ظهر امروز (چهارشنبه) انعقاد ۴۵۱ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتربرگزار شد که علیرضا رزم حسینی - وزیر صمت - ارزش موافقت نامه های منعقد شده در این طرح را طی دو مرحله برگزاری تابحال ۴۵۱ هزار میلیارد تومان اعلام نمود.
در گام دوم از اجرای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر، شرکتهای ملی صنایع مس ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، گروه صنعتی زر، شرکت ایران رادیاتور و شرکت سنگ آهن گهر زمین حضور داشتند که شرکت ملی صنایع مس ایران ۲۶ مبحث به ارزش سه میلیارد یورو، گروه صنعتی زر (زر ماکارون) ۱۸ طرح به ارزش ۲ میلیارد دلار، شرکت گهر زمین ۱۹ مبحث به ارزش ۱.۷ میلیارد یورو، شرکت گل گهر ۳۶ مبحث به ارزش پنج میلیارد یورو و ایران رادیاتور دو مبحث به ارزش ۴۰ میلیون دلار به امضا رساندند.
شرکت مس در جهت ایجاد تکمیل زنجیره صنایع معدنی مس کشور با تکیه بر سرمایه گذاری در حوزه های اکتشافات، استخراج، تولید کنسانتره مس، آند و کاتد مس و سایر صنایع پایین دستی مرتبط تفاهمنامه ای را با وزارت صمت برای اجرای ۲۶ پروژه مختلف به امضا رساند. ارزش سرمایه گذاری در این تفاهمنامه بیشتر از ۴.۵ میلیارد دلار است که با اجرای پروژه های مذکور حجم تولید شرکت مس از ۱، ۲ میلیون تن کنسانتره مس به ۲، ۵ میلیون تن و تولید کاتد از ۲۸۰ هزار تن به ۵۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.
طبق اعلام شرکت ملی مس، اجرای این طرح ها ضمن اشتغال زایی موثر جدید حجم فروش سالیانه شرکت مس را از دو میلیارد دلار کنونی به ۴.۵ میلیارد دلار بالا می برد تا در آینده نزدیک شرکت ملی صنایع مس ایران در جمع ۱۰ شرکت بزرگ معدنی مس قرار گیرد.
گفتنی است این نشست با ابتکار وزارت صمت و با هدف پیگیری توسعه سرمایه گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی از راه ۱۰۰ بنگاه تولیدی برتر برگزار شده است و سرمایه گذاری را در بخش های معدن و صنایع معدنی، لوازم خانگی و صنایع غذایی را شامل می شود.
منبع:

1400/02/30
12:52:21
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: تولید , فروش , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان گل چرم
گل چرم