در فروردین امسال

چند بنگاه صنعتی راه اندازی شد؟

چند بنگاه صنعتی راه اندازی شد؟

گل چرم: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد که در فروردین امسال برای 347 بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیش از 6000 نفر فراهم گشته است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در نخستین ماه امسال برای ۲۰۹۴ بنگاه جواز تاسیس و برای ۳۴۷ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه ای صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل به ترتیب ۱۶۲.۱ درصد و ۷۴.۴ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیش بینی شده در طول این مدت برای جوازهای تاسیس معادل ۲۷ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود ۳۲۹.۵ درصد افزایش داشته و بیش از چهار برابر شده است. علت این افزایش، رشد ۱۵۶ درصدی در تعداد صدور این جوازها و صدور جوازهای تاسیس "آذر نان نظری" در استان آذربایجان شرقی با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۳۴۰ میلیارد تومانی و "توسعه صنعت و معدن تدبیر" در استان قم با پیش بینی سرمایه گذاری ۱۱۲۰ میلیارد تومان است.
میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده در فروردین امسال نیز ۴۲۹۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۳.۷ درصد افزایش داشته است.
همین طور بر طبق این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در ماه اول امسال صادر شده برای ۴۳ هزار و ۴۶ نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در زمان مشابه پارینه با افزایش ۱۵۸.۵ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در طول این مدت نیز زمینه اشتغال ۶۰۷۹ نفر را فراهم نموده که نسبت به فروردین پارینه حدود ۱.۹ درصد کاهش داشته است.
افزایش ۷۳ درصدی صدور پروانه صنفی
در فروردین امسال ۱۹ هزار و ۸۶۲ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در زمان مشابه سال قبل ۷۲.۷ درصد افزایش داشته است.
البته سال قبل عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به مفهوم رونق در اصناف نیست و بطور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۹.۳ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۲۱۵۲ مورد رسیده است.




منبع:

1400/03/17
12:34:21
5.0 / 5
1106
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم