رزم حسینی تاكید كرد

ضرورت سیاست گذاری در جهت تكمیل زنجیره ارزش بخش معدن

ضرورت سیاست گذاری در جهت تكمیل زنجیره ارزش بخش معدن

به گزارش گل چرم وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن اشاره بر نقش حوزه معادن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه متوازن در کشور، بر ضرورت سیاست گذاری در جهت تکمیل زنجیره ارزش و استفاده از درآمدهای این بخش برای توسعه معدنی کشور تصریح کرد و خواهان راه اندازی بخش تخصصی برای فعالیتهای این سازمان در عرصه های بین المللی شد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بامداد امروز (سه شنبه)، علیرضا رزم حسینی با حضور در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از بخش های مختلف این سازمان بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان اقدامات و برنامه های این سازمان قرار گرفت و ضمن بازدید از بخش های مختلف این سازمان و دریافت گزارش از اقدامات، برنامه ها و چالش های این سازمان، عملکرد این سازمان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
در بخش اول این بازدید، رئیس هئیت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گزارشی از عملکرد، اقدامات و برنامه های این سازمان را عرضه داد.

ایجاد توسعه متوازن در کشور با استفاده از ظرفیت های معدنی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تکیه بر این که معادن از ثروت های ملی هستند، اظهار نمود: استفاده از این ظرفیت در جهت توسعه متوازن در کشور حائز اهمیت می باشد و ایمیدرو علاوه بر تولید بایستی در مدیریت کارآمد اقتصادی هم ایفای نقش کند. استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت توسعه و اجرای طرح های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی ضروریست و بایستی با سیاست گذاری های جدید ضمن ایجاد امنیت سرمایه گذاری در جهت تکمیل زنجیره ارزش در بخش معدن حرکت کرد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به توانایی های تخصصی و علمی و سرمایه های انسانی در ایمیدرو، انجام فعالیتهای معدنی در بخش مطالعات و عملیات در دیگر کشورهای منطقه را فرصت خوبی برای حضور در مجامع بین المللی برشمرد و اظهار داشت: ایمیدرو می تواند در عرصه های بین المللی نقش آفرینی کرده و یک بخش تخصصی در حوزه بین الملل را در تحقق این هدف که بسیار هم اثرگذار خواهد بود، راه اندازی نمود.

تمرکز بر توسعه ساخت داخل معادن
رزم حسینی در ارتباط با مدیریت توسعه ای سازمان ایمیدرو، اظهار نمود: با عنایت به نیاز کشور و تنوع معادن در داخل و همینطور ظرفیت های معدنی که در کشورهای منطقه وجود دارد، بومی سازی و توسعه ساخت داخل بایستی بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این ظرفیت ها بیشترین و بهترین بهره برداری را در جهت توسعه و خلق ثروت را داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن یادآوری پیگیری های وزارت صمت در جهت اجرای سیاست های تسهیل کننده تجارت خارجی، خواهان انجام یک کار کارشناسی و مطالعات دقیق در حوزه واردات مواد اولیه معدنی در جهت بهره برداری بهینه و حفظ ذخایر معدنی کشور شد.
او در آخر با تکیه بر اهمیت دستگاههای نظارتی در حوزه اقتصادی کشور و مبارزه با فساد و رانت، تعامل این دستگاه ها با بخش تولید و همراهی با دولت و بخش صنعت و معدن را ضروری دانست و آنرا یکی از شرایط مهم برای تحقق اهداف اقتصادی کشور اعلام نمود.1400/04/01
21:09:08
5.0 / 5
1358
تگهای خبر: تولید , واردات , وزیر صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
گل چرم