عقبگرد طلا در مقابل صعود دلار

عقبگرد طلا در مقابل صعود دلار

گل چرم: قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار کم شد و نزدیک به پایین ترین رکورد یک هفته اخیر ایستاد.به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۷۷۵ دلار و ۴۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه به ۱۷۷۰ دلار و ۳۶ سنت نزول کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۷۵ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با دو دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۸۰ دلار و ۷۰ سنت بسته شده بود.

ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت ED&F من کپیتال مارکتس اظهار نمود: معاملات بی حال در بازار طلا مشاهده می شود برای اینکه برخی از مشارکت کنندگان بازار همچنان نسبت به دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سردرگم هستند. با این وجود دلار باردیگر ضعیف خواهد شد برای اینکه چشم انداز روشنی درباره افزایش نرخهای بهره در مدت ۱۸ ماه تا دو سال آینده وجود دارد.

شمار مختلفی از مقامات بانک مرکزی آمریکا با وجود پیش بینی آمار ضعیفتر از حد انتظار تورم در هفته جاری موافق افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره شده اند. توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند اظهار داشت: بانک مرکزی آمریکا پیشرفت قابل توجهی به سمت هدف تورم بمنظور شروع تعدیل برنامه خرید دارایی داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، دلار در مقابل رقیبانش در بالاترین حد دو ماه اخیر معامله شد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

طلا پناهگاه امن دارایی در مقابل تورم دیده می شود اما افزایش نرخهای بهره هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش لطمه می زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۹۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۲۶۸۰ دلار و ۶۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۰۸۸ دلار و ۹۳ سنت رسید.

منبع:

1400/04/08
12:47:07
5.0 / 5
741
تگهای خبر: بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گل چرم