در سال جاری انجام می شود؛

اجرای طرح كاداستر در 1 و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشاورزی

اجرای طرح كاداستر در 1 و چهار دهم میلیون هكتار از اراضی كشاورزی

به گزارش گل چرم یک مقام مسئول اظهار داشت: طرح کاداستر اراضی کشاورزی در سال 1400 در سطح یک میلیون و 400 هزار هکتار اجرا می شود.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مجری طرح کاداستر اراضی کشاورزی با بیان این مطلب اظهار داشت: این طرح طی سه ماهه ابتدای سال جاری در سطح ۲۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی اجرا شده است.
رضا جباران اضافه کرد: طی ۹ ماه آتی بطور قطع به هدف برنامه امسال دست خواهیم یافت، برای اینکه قراردادهای آن در سال قبل نهایی شده است.
وی با اعلان اینکه برای تهیه کاداستر اراضی کشاورزی باید نقشه اراضی ملی از نقشه اراضی مستثنیات مجزا تعیین شده باشد، گفت: پیش از اجرای کاداستر اراضی کشاورزی، برمبنای ماده (۵۴) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و رفع تداخلات، ابتدا باید اراضی ملی را از اراضی مستثنیات با کمک سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی جدا و محدوده مستثنیات را مشخص نماییم.
مجری طرح کاداستر اراضی کشاورزی اظهار داشت: طی پنج سال اخیر ۱۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی و ملی رفع تداخل شده که از این سطح، هفت میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار اراضی ملی و دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی بوده است.
وی افزود: ما در این دو میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی می توانیم طرح کاداستر را اجرا نماییم و صدور سند کاداستری برای اراضی کشاورزان داشته باشیم.
جباران درباره هزینه اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی اذعان داشت: طبق تعرفه، نقشه برداری و جمع آوری اطلاعات توصیفی برای هر هکتار ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است، اما در قراردادهای ما مبلغ کمتری لحاظ شده بطوریکه برای هر هکتار ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار تومان به شرکت های مشاور پرداخت می نماییم.


منبع:

1400/05/06
09:37:26
5.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم