جولان لوازم آشپزخانه چینی قاچاق در بازار

جولان لوازم آشپزخانه چینی قاچاق در بازار

به گزارش گل چرم رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی تهران از افزایش قاچاق کالای چینی در بازار این محصولات و همینطور افزایش ۲۰ درصدی قیمت نسبت به سال قبل به علت افزایش قیمت مواد اولیه اطلاع داد.


حسن حسنی فراهانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از حدود سه سال پیش واردات لوازم فلزی آشپزخانه یا همان لوازم ریز ممنوع می باشد، اظهار نمود: ازاین رو هم اکنون واردات قانونی نداریم. هم اکنون تمام لوازم فلزی آشپزخانه در داخل تولید می شود و میزان کیفیت کالاها هم رو به افزایش است، اما قاچاق کالا صدمه زیادی به تولید و این صنف وارد کرده است!
وی با اشاره به اینکه میزان قاچاق به جای رسیده که بزودی تولید را تحت الشعاع قرار می دهد، خاطرنشان کرد: مردم هم باردیگر به کالای بی کیفیت و قاچاق روی آورده اند. اما بارها تکرار کرده ایم که چاره، بستن سرمنشا قاچاق در مبادی ورودی است و نه در مغازه ها.
به قول رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی تهران در مقطعی که به خاطر شیوع کرونا مرزها بسته شده بود قاچاق کاهش چشم گیر پیدا کرده بود، اما هم اکنون روز به روز در حال افزایش می باشد.
حسنی همینطور در پاسخ به سوالی درباره این که کالاهای قاچاق بیشتر محصول کدام کشورها هستند، اظهار داشت که حدودا همه کالاها چینی اند.
صادرات فقط به عراق و افعانستان
ایشان در ادامه در پاسخ سوالی درباره صادرات در این بخش اظهار نمود: صادرات در صنف لوازم خانگی فلزی فقط به عراق و افغانستان انجام می شود و تولید کنندگان در این عرصه هم با مشکلاتی برای دریافت دلار مواجهند، ازاین رو میزان صادرات کم است.
گرانی مواد اولیه ای که در انحصار دولت است!
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی در انتها ضمن اشاره به تأثیر کرونا بر کاهش حضور مردم در بازار و همینطور کاهش ازدواج ها به خاطر این بیماری و گرانی ها بر بازار، از افزایش ۲۰ درصدی قیمت لوازم خانگی فلزی، در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل اطلاع داد.
به قول وی علت اصلی افزایش قیمت، افزایش قیمت مواد اولیه داخلی بوده است. این در شرایطی است که نرخ دلار سال جاری افزایش نداشته و مواد اولیه این صنف هم بیشتر در حوزه پتروشیمی، آهن، آلومینیوم و مس است که همه در دست دولت می باشد.
منبع:

1400/05/11
22:13:51
5.0 / 5
611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گل چرم