معاون وزیر جهاد:

توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج خارجی در سطح کشور از امروز شروع می شود

توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج خارجی در سطح کشور از امروز شروع می شود

به گزارش گل چرم مدیرعامل شرکت تجاری دولتی اظهار داشت: از امروز توزیع قریب به ۱۰۰ هزار تن برنج تایلندی، هندی و پاکستانی در کشور در سطح فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف و اتحادیه ها شروع می شود.به گزارش گل چرم به نقل از صدا و سیما، یزدان سیف عنوان کرد: به واسطه ذخایر راهبردی برنج هیچ کمبودی در مورد تأمین این محصول وجود ندارد و باوجود این که خشکسالی باعث کاهش تولید برنج شده است از راه این ذخایر میزان برنج مورد نیاز بازار تأمین می شود.
وی افزود: از امروز با آغاز توزیع برنج در سطح کشور قریب به ۱۰۰ هزار تن از این محصول از نوع هندی، تایلندی و پاکستانی از راه فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف کارگری، کارمندی، اتحادیه و … در اختیار مردم قرار می گیرد و هیچ کمبودی در مورد برنج برای مصرف خانوار وجود ندارد.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی اضافه کرد: هم اکنون جو روانی ناشی از مبحث کمبود برنج در جامعه بوجود آمده است که با این توزیع گسترده این جو روانی از بین می رود.
سیف اظهار داشت: تولید برنج داخلی به علت خشکسالی سال جاری نسبت به سال قبل کاهش ۱۸ درصدی داشته است که این کمبود از راه ذخایر راهبردی و توزیع برنج تنظیم بازار جبران می شود.
وی ضمن اشاره به بررسی برداشته شدن ممنوعیت واردات برنج در فصل تولید به علت کاهش تولید داخل در ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: این مورد در ستاد در دست پیگیری است و دو جلسه مختلف جهت بررسی آن برگزار شده، ولی هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.
سیف اظهار داشت: ذخایر راهبردی کالاهای اساسی در کشور در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و جای نگرانی در مورد کالاهای اساسی همچون برنج، روغن، شکر و گندم نیست و تمام نیاز بازار به این محصولات قابل تأمین است.


منبع:

1400/06/15
21:33:24
5.0 / 5
598
تگهای خبر: اتحادیه , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گل چرم