رئیس كمیسیون صنایع مجلس:

کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خویش را منوط به تهاتر کالا کند

کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خویش را منوط به تهاتر کالا کند

به گزارش گل چرم رئیس کمیسیون صنایع مجلس یازدهم درباره مجوز آمریکا به کره جنوبی در خصوص تهاتر مطالبات ایران از کره جنوبی با کالاهای ساخته شده در ال جی و سامسونگ، اقدام کره جنوبی در جهت بازگرداندن پول های بلوکه شده ایران از راه تهاتر را خلاف قوانین و قوانین بین المللی عنوان نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، عزت الله اکبری تالارپشتی درباره مجوز آمریکا به کره جنوبی در خصوص تهاتر مطالبات ایران از کره با کالاهای ساخته شده در ال جی و سامسونگ، اظهار داشت: بخشی از منابع مالی ایران در کره جنوبی بلوکه شده و این کشور موظف است با توافق با جمهوری اسلامی ایران این اعتبار را به ما بازگرداند.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورتیکه کره جنوبی تلاش کند بدون توافق با ایران پول های بلوکه شده ما را فقط از راه تهاتر کالاهای ال جی و سامسونگ تسویه کند، خلاف قوانین و قوانین بین المللی عمل کرده است.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کره جنوبی نباید پرداخت بدهی خویش را منوط به تهاتر کالا کند، به دولت سیزدهم سفارش کرد که بهتر است زیربار تهاتر کالاهای ال جی و سامسونگ نرود.
وی با اشاره به اینکه کره جنوبی حق ندارد پرداخت پول ایران را موکول به اجازه آمریکا کند، اظهار داشت: آمریکا برخلاف مقررات بین المللی، قوانین داخلی خویش را به دنیا دیکته می کند، این یعنی قانون جنگل. این یعنی ذلت برای کره و مشارکت این کشور در راهزنی و کلاهبرداری آمریکا. مجلس در برابر این گونه برخوردها بی تفاوت نمی ماند، آمریکا و همه کشورهای شریک جنایاتش باید به مقررات بین المللی و حقوق ملت ها احترام بگذارند در غیر این صورت باید منتظر عکس العمل شدید ملت ها باشند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در انتها اظهار داشت: دولت باید پشتیبانی از تولید داخل را در اولویت قرار دهد. تحریم ها فرصتی مناسب برای رشد و بالندگی صنایع داخلی بخصوص لوازم خانگی فراهم نمود بگونه ای که هم اکنون تولیدکنندگان این حوزه می توانند نیازهای کشور را تأمین کنند.1400/06/16
11:24:16
5.0 / 5
475
تگهای خبر: تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم