معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان اعلام كرد؛

آغاز فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهرماه جاری

آغاز فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهرماه جاری

به گزارش گل چرم معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از آغاز فصل صید میگو در صیدگاه های هرمزگان با تصویب کمیته مدیریت صید میگو شیلات هرمزگان، از دهم مهرماه سالجاری اطلاع داد.


به گزارش گل چرم به نقل از مهر، ابراهیم عالی زاده در کمیته صید میگو سالجاری شیلات هرمزگان که با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان، روئسای شیلات شهرستانهای میگو گیر، نمایندگان پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان، نماینده اتحادیه صیادان و تعدادی از نمایندگان جامعه صیادان میگو گیر استان برگزار شد اظهار داشت: تعیین فصل صید میگو بعنوان یک امر تخصصی با مشارکت مراجع علمی، تخصصی و پیشکسوتان و صاحب نظران صید و صیادی انجام می پذیرد.

وی باتاکید بر صید و صیادی اصولی و پایدار و توجه ویژه به مقررات صیادی و استفاده از ادوات صید مجاز اظهار داشت: همکاری بیشتر از پیش جامعه صیادی نقش مهمی درحفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خواهد داشت.

عالی زاده با اشاره به اینکه استفاده از تورهای صید نامرئی (منوفیلامنت) در فصل صید میگو مانند تمامی فصول صید ممنوع می باشد اظهار داشت: این نوع تور آسیب های جبران ناپذیری به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان خاطر نشان شد: باتوجه به گزارشات ارزیابی انجام شده از جانب پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان امید است شاهد صید خوبی در فصل صید میگوی سال جاری باشیم.

وی گفت: استان هرمزگان باتوجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای، تنوع روش های صید، ۴۰ درصد صید آب های جنوب، حدود ۴هزار و ۵۰۰ فروند شناور مجاز و۳۲ هزار صیاد بعنوان قطب صید و صیادی در کشور به حساب می آید.

عالی زاده در انتها ضمن اشاره به اقدامات خوب انجام شده در جهت حفظ و بازسازی ذخایر و همینطور مقابله با صید غیرمجاز اظهار داشت: صید بیشتر از میزان، باعث صدمه دیدن ذخایر شده و بازسازی ذخیره با دشواری انجام پذیرد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان پیش بینی نمود بالغ بر ۱۵۰ فروند لنج صیادی میگو گیر با بیشتر از دوهزار نفر صیاد در فصل صید میگوی سال جاری مشارکت داشته باشند.

1400/06/31
12:14:42
5.0 / 5
492
تگهای خبر: اتحادیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گل چرم