در نیمه نخست سال؛

۸ و چهار دهم میلیون تن کالاهای اساسی وارد بندر امام خمینی شد

۸ و چهار دهم میلیون تن کالاهای اساسی وارد بندر امام خمینی شد

رئیس اداره کالای اساسی و فله بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال 8 میلیون و 400 هزار تن کالاهای اساسی و نهاده های دامی با 150 فروند کشتی وارد بندر امام خمینی (ره) شده است.به گزارش گل چرم به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود حسین زاده اظهار داشت: طی نیمه نخست امسال تا حالا ۸ میلیون ۴۰۰ هزار تن کالاهای اساسی و نهاده های دامی توسط ۱۵۰ فروند کشتی اقیانوس پیما وارد بندر امام خمینی (ره) شده است که رشد ۲۲ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان میدهد.
وی افزود: در همین مدت، نزدیک به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از این کالاها به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن از انواع کالاهای اساسی در انبارها و مخازن بندر امام موجود است که رشدی ۴۰ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل را نشان میدهد.
رئیس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی اظهار داشت: اکنون ۱۲ کشتی اقیانوس پیما درحال تخلیه بار هستند و نزدیک به ۳۲ فروند کشتی در لنگرگاه بوده و ما بصورت روزانه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کالا درحال تخلیه و همین میزان هم درحال بارگیری داریم. از این حیث مشکلی نداریم و کالاها بصورت شبانه روزی درحال ورود و خروج هستند.
حسین زاده اضافه کرد: طی شهریورماه، رکورد بارگیری با ۷۲ هزار تن کالای اساسی را در تاریخ سازمان بنادر ثبت کردیم آنهم با ۲ هزار ۹۰۰ کامیون و ۱۰۹ واگن که رکورد بی سابقه ای بوده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون مشکلی بابت ترخیص، بارگیری و ارسال کالا وجود ندارد و کل کامیون هایی که اکنون وارد بندر امام می شوند در کمترین زمان ممکن و حداقل تشریفات درحال بارگیری و ارسال هستند.
این مقام مسئول با اعلان اینکه تا حالا ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای به مقاصد مختلف کشور ارسال شده است، اظهار داشت: طی همین مدت نزدیک به ۸۰۵ هزار تن از این کالاها توسط ناوگان حمل و نقل ریلی ارسال شده است که در بخش ریلی رشد حدود ۵ درصدی و در بخش جاده ای رشد ۱۴ درصدی داشته ایم.
رئیس اداره کالای اساسی و فله مجتمع بندری امام خمینی با اشاره به این که حدود یک سال و نیم است که بخاطر شرایط کرونائی خدمه از کشتی ها خارج نمی گردد، اشاره کرد: کشتی ها از آمریکای جنوبی آسیا، اروپا وارد بندرگاه می شوند و کشتی ها پیش از این که پهلوگیری کنند، طبق پروتکل هایی که وزارت بهداشت برایمان تهیه کرده است یا در لنگرگاه و یا در کنار اسکله پیش از این که عملیات شروع شود از خدمه آنها تست می گیرند و زمانی که تأییدیه وزارت بهداشت به دست ما رسید عملیات را شروع می نماییم.

1400/06/31
17:09:33
5.0 / 5
565
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گل چرم