در ۶ ماهه نخست امسال

تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو ۸ درصد افزوده شد

تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو ۸ درصد افزوده شد

به گزارش گل چرم طبق آمار عرضه شده از جانب سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از آغاز سالجاری تا آخر شهریور ماه در مجموع بالغ بر ۷۳۲ هزار تن زغالسنگ در شرکتهای زیرمجموعه ایمیدرو ساخته شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد هشت درصدی را ثبت کرده است.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، دو شرکت زیرمجموعه ایمیدرو (طبس و البرز مرکزی) طی شش ماهه نخست سال جاری، ۷۳۲ هزار و ۵۴ تن کنسانتره زغالسنگ تولید کرده اند که نسبت به ۶۷۵ هزار و ۸۰۸ تن تولیدی این شرکت ها در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ گذشته، هشت درصد افزایش پیدا کرده است.
این شرکت ها طی شهریورماه، ۶۹ هزار و ۶۳۰ تن کنسانتره تولید کرده اند که در مقایسه با میزان تولیدی در مدت مشابه سال ۱۳۹۹ معادل ۳۹ هزار و ۳۴۳ تن، ۷۷ درصد رشد را نشان داده است.
لازم به ذکر است که در نیمه نخست سالجاری، میزان استخراج دو شرکت زیرمجموعه ایمیدرو با ۲۸ درصد افزایش نسبت به یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۶۲ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، به یک میلیون و ۷۴۹ هزار و ۵۴۰ تن ماده معدنی رسیده است.
میزان استخراج این شرکت ها از ۶۵ هزار و ۸۶۵ تن در شهریور ماه سال قبل به ۱۰۵ هزار و ۴۹۳ تن ثبت شده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۶۰ درصد افزایش استخراج را نشان داده است.
طبق آمار ایمیدرو، میزان ارسال کنسانتره زغالسنگ از جانب شرکتهای زیرمجموعه ایمیدرو به شرکتهای داخلی در مجموع شش ماه نخست سالجاری معادل ۷۵۹ هزار و ۵۹۹ تن بوده است که نسبت به ۶۶۴ هزار و ۴۷۲ تن ارسالی در مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ درصد بیشتر شده است.
میزان ارسال کنسانتره زغالسنگ به شرکتهای داخلی در یک ماهه شهریور ماه با افزایش ۴۶ درصدی نسبت به میزان ارسالی در ماه مشابه سال گذشته، ۶۵ هزار و ۳۴۷ تن بوده است. در شهریور ماه ۱۳۹۹، معادل ۴۴ هزار و ۷۶۷ تن کنسانتره زغالسنگ به سایر شرکت ها ارسال شده است.
منبع:

1400/07/17
20:00:52
5.0 / 5
497
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گل چرم