معاون سازمان جهاد كشاورزی اصفهان:

دلیل کمبود مرغ در اصفهان، اعتراض مرغداران بود

دلیل کمبود مرغ در اصفهان، اعتراض مرغداران بود

اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اظهار داشت: از امروز قیمت مصوب مرغ در بازار اصفهان به ۳۱ هزار تومان افزایش پیدا کرد.حسین ایراندوست ضمن اشاره به آخرین وضعیت بازار مرغ در اصفهان، اظهار نمود: امروز جلسه تنظیم بازار استان برای تصمیم گیری در زمینه قیمت مرغ تشکیل شد.

وی اضافه کرد: بر مبنای مباحث مطرح شده در این ستاد، پذیرفته شد که قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف کننده به ۳۱ هزار تومان اصلاح گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه در استان اصفهان کمبود مرغ نداریم، اظهار داشت: جوجه ریزی در استان اصفهان مناسب می باشد بگونه ای که در مهر ماه سال جاری میزان جوجه روزی در استان یک میلیون قطعه بیشتر از سال قبل بوده است و دلیل کمبود مرغ در اصفهان، اعتراض مرغداران بود.

وی با اشاره به اینکه طی چهار روز گذشته عرضه مرغ به علت اعتراض مرغداران نسبت به قیمت مرغ در استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها، در بازار شاهد کمبود مرغ بودیم، اضافه کرد: این مشکل با اصلاح قیمت از امروز برطرف خواهد شد.

به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا و به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، ایراندوست با اشاره به اینکه در آبان ماه هم به سقف ظرفیت جوجه ریزی رسیدیم، خاطرنشان کرد: با عنایت به تدابیر اندیشیده شده، مقرر است مقداری از جوجه های وارداتی در چارچوب قرارداد بین شرکت پشتیبانی امور دام و مرغداران گوشتی مورد استفاده قرار دهیم و آمار جوجه ریزی را افزایش دهیم.

وی همینطور به دریافت سهمیه مناسب برای مرغ منجمد برای استان اصفهان اشاره نمود و افزود: اگر لازم شود عرضه مرغ منجمد را هم خواهیم داشت که البته در این شرایط نیازی به این کار نیست.
1400/08/13
12:22:00
5.0 / 5
495
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گل چرم