وجود ۳۱۴ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در خوزستان

وجود ۳۱۴ طرح صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در خوزستان

به گزارش گل چرم خوزستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: برمبنای آخرین پایش صورت گرفته، 314 طرح صنعتی در این استان با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد درحال ساخت است.امیرحسین نظری اظهار نمود: برمبنای آخرین پایش صورت گرفته، ۳۱۴ طرح صنعتی در این استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد درحال ساخت است.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح های صنعتی برای حدود ۲۱ هزار نفر از افراد جویای کار در بخش های تولیدی، اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد و حجم کارهای اقتصادی استان خوزستان افزایش شایان توجهی می یابد.

به گزارش گل چرم به نقل از سازمان صمت خوزستان، نظری اضافه کرد: با این وجود برای تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در خوزستان به ۲۷۶هزار و ۴۱۱ میلیاردریال سرمایه گذاری نیاز است.

وی با اعلان اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام تولیدی به ویژه آن هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارد در اولویت برنامه های اقتصادی استان است، افزود: برای پشتیبانی از سرمایه گذاران در این بخش، با مشارکت بانکهای استان به متقاضیان تسهیلات پرداخت می شود.

نظری اظهار داشت: در کنار پشتیبانی از بهره برداران واحدهای تولیدی نیمه تمام استان جهت راه اندازی هرچه زودتر این واحدها، صدور مجوزهای قانونی لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی جدید و پیشرفته در شهرک های صنعتی استان با رعایت نکات زیست محیطی و توجه به نیازهای بازار، در جریان است.

وی همین طور اشاره کرد: فاکتورهای عملکرد صنعت استان طی هفت ماه سپری شده از سال جاری به ویژه در بخش صدور جواز تاسیس که رغبت به سرمایه گذاری جدید را نشان می دهد، نشانگر حرکت رو به رشد اقتصاد استان در عرصه تولید است؛ حجم سرمایه گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی خوزستان حدود ۱۶۸هزار و ۴۴۱میلیارد ریال بوده است.

منبع:

1400/09/03
14:22:19
5.0 / 5
477
تگهای خبر: بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گل چرم