ترکیه رقیب جدید فلفل دلمه ای ایران!

ترکیه رقیب جدید فلفل دلمه ای ایران!

رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه می گوید اگر اقدامات لازم برای حفظ بازارهای صادراتی محصولات کشاورزی ایران انجام نشود، رقبا بازار را از کشور خواهند گرفت.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، برگشت خوردن محموله فلفل ایران از روسیه به علت مشکلاتی که در سموم آنها وجود داشت، سبب شده در ایام گذشته تداوم صادرات محصولات کشاورزی کشور به اعضای اوراسیا با ابهام هایی مواجه شود.
در هفته های گذشته محموله سیب زمینی ایران هم از ازبکستان برگشت خورده بود و به نظر می آید در صورتیکه تغییرات لازم در سیاست های صادراتی این محصولات اجرایی نشود، صادرکنندگان ایرانی در آینده با مشکلات بیشتری هم مواجه خواهند شد.
هادی تیزهوش تابان – رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه – در نامه ای خطاب به محمد جواد عسگری – رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس – از او خواسته که برخی سیاست های کلان عرصه کشاورزی را تغییر دهد و بدین سان خطر از بین رفتن بازارهای صادراتی این بخش کاهش پیدا کند.
در نامه ای که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده: با توجه به مشکلات پیش آمده برای صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه و به صورت خاص فلفل دلمه ای، به استحضار می رساند که دغدغه بخش خصوصی، استانداردسازی صادرات محصولات کشاورزی و بهبود کیفی آن است که متاسفانه با بی توجهی مسؤلان، خسارت جبران ناپذیری این بخش را تهدید می کند.
در این نامه از نمایندگان مجلس خواسته شده که اقداماتی را در شش بخش پیگیری کنند. مبحث نخست توجه به حضور قدرتمند رقبا بخصوص ترکیه در امر تجارت فلفل است که نمایندگان بخش خصوصی اعلام نموده اند در صورت پیگیری نشدن اولویت ها، حفظ این بازار را با مشکل مواجه خواهد نمود.
استانداردسازی محصولات صادراتی و حمل و نقل آنها، برخورد با مدیرانی که ترک فعل کرده اند، واگذاری مسئولیت سیاست های اجرایی به بخش خصوصی و افزایش کیفیت محصولات و تخصصی شدن مزارع و باغات بخش دیگری از دغدغه هایی است که از جانب اتاق بازرگانی خطاب به نمایندگان مجلس نوشته شده است.
اعضای اتاق همینطور اعلام آمادگی کرده اند که در جلسات همفکری دستگاههای تصمیم گیر، آمارهای دقیق از آنچه که رخ داده و برنامه های خود برای آینده را ارائه نمایند.
منبع:

1400/09/16
13:16:44
5.0 / 5
687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم