رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور خبر داد؛

پیشبینی ۲۰ میلیارد اعتبار برای حفاظت از جنگل های بلوط لرستان

پیشبینی ۲۰ میلیارد اعتبار برای حفاظت از جنگل های بلوط لرستان

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: برای تسریع اقدامات پیشگیرانه و درمانی جنگل های بلوط اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان پیشبینی شده است.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، مسعود منصور در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه آبخیزداری عملیات اجرایی حوضه آبریز شمال خرم آباد اظهار داشت: مهم تر از مساله زوال بلوط در زاگرس و لرستان این است که بتوانیم رطوبت را در جنگل های بلوط نگه داریم.
وی بیان نمود: تحقق این مورد کمک شایانی به پیشگیری از خشکیدگی بلوط و زوال آن خواهد نمود.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به این که برای حفظ رطوبت در جنگل های بلوط مهم ترین راهکار آبخیزداری است، خاطرنشان کرد: هم اکنون به صورت متناوب با دوره های خشکسالی و سیلاب مواجه هستیم و آنچه که می تواند رواناب ها را در لرستان نگه دارد انجام کارهای آبخیزداری است.
منصور تصریح کرد: مقدمه کار این است که گسترش فعالیتهای آبخیزداری را بعنوان یکی از اولویت های بسیار مهم در لرستان پیگیری نماییم تا هم از سیلاب های احتمالی که خسارات زیادی را در سالهای قبل به شهرستان ها و مرکز استان وارد کرد جلوگیری شود و هم بتوانیم رطوبت روی سطحی را برای حفظ جنگل های زاگرس نگه داریم.
وی با اشاره به اینکه ستاد ملی پشتیبانی از زاگرس در سطح ملی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دستگاههای عضو تشکیل شده است، اظهار داشت: سندی که برای حمایت و حفاظت از مجموعه شش میلیون هکتار جنگل زاگرس همچون لرستان تنظیم شده است هم اکنون در کمیسیون زیربنایی دولت تحت بررسی است که امیدواریم به تصویب هیأت وزیران برسد.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطرنشان کرد: در این سفر هیأت دولت به لرستان، برای تسریع اقدامات پیشگیرانه و درمانی جنگل های بلوط اعتباری معادل ۲۰ میلیارد تومان پیشبینی شده که امیدواریم به تصویب برسد و بتوانیم عملیات اجرایی را قوت بیشتری ببخشیم.

1400/09/19
21:29:13
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گل چرم