مدیر شیلات و امور آبزیان جهادكشاورزی آذربایجان شرقی خبرداد؛

استفاده از آب مغناطیسی برای نخستین بار در مزارع پرورش ماهی

استفاده از آب مغناطیسی برای نخستین بار در مزارع پرورش ماهی

به گزارش گل چرم مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اظهار داشت: برای نخستین بار در استان و در شهرستان مراغه از آب مغناطیسی در مزارع پرورش ماهی استفاده شد.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، قاسم جعفروند در حاشیه راه اندازی پرورش ماهی در مراغه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: این مزرعه با ظرفیت تولیدی ۱۵ تن بوده و پیش بینی می شود با نصب تجهیزات تولید آب مغناطیسی به میزان قابل توجهی به تولید مزرعه افزوده شود.
وی اظهار داشت: با وجود آنکه ماهی عملاً آبی را مصرف نمی کند و آب موجود در استخر پرورش بعنوان محیط زندگی ماهی شمرده می شود ولی به لحاظ محدودیت منابع آب در دسترس، وجود خشکسالی های اخیر و نیاز به ارتقای کارایی مصرف آب، برنامه شیلات برای کاربرد بهینه آب در آبزی پروری و انجام پالایش آب استخر، استفاده از روش های جدید تولید است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی با اعلان اینکه در این مزرعه آب مغناطیسی بدون اضافه کردن مواد شیمیایی و سمی به محیط پرورش از تشکیل رسوب جدید پیشگیری می کند، افزود: با اِعمال امواج مغناطیسی به آب، اکسیژن در دسترس ماهی افزایش می یابد و در نهایت جذب پروتئین خوراک افزایش می یابد.
جعفروند افزود: حذف چشم گیر جلبک و بار میکروبی، کاهش زمان پرورش و کاهش پسماند بعد از نصب تجهیزات پالایش آب استخر مورد انتظار است.
وی ضمن تاکید بر کارکرد تجهیزات جدید آبزی پروری و تأثیرات آنها بر افزایش تولید در استان اعلام نمود: این مدیریت ضمن احساس مسئولیت نسبت به نسل های آینده، درصدد است از آب مورد نیاز در زمینه آبزی پروری بیشترین بهره برداری را کرده و از هدررفت آن پیشگیری کند.


منبع:

1400/10/30
11:11:42
5.0 / 5
559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم