لاجوردی:

افزایش قیمت خودرو داد مردم را درآورده است

افزایش قیمت خودرو داد مردم را درآورده است

یک عضو کمیسیون فرهنگی رای استمزاجی مجلس و تصویب بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس را غیرقانونی عنوان نمود و اظهار داشت: باید در این مورد تجدید نظر شود.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، زهره سادات لاجوردی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به مسؤلان اجرایی کشور، اظهار داشت: آقای رئیس جمهور نسبت به تعیین دبیر ستاد پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت تسریع کند. با وجود گذشت ۵ ماه از تصویب قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، هنوز ستاد آن تشکیل نشده و به جهت اینکه مواد این قانون اجرایی شود، حتما لازم است که ستاد تشکیل گردد.
نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره گرانی های اخیر و افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: این مسائل حقیقتا داد مردم را درآورده و با وجود تذکرات پی در پی ما تأثیری را نمی بینیم و اقدام شایسته ای به عمل نمی آید.
لاجوردی اظهار داشت: تولیدکنندگانی که در شهرک های صنعتی زمین خریداری نموده بودند اما به علت مشکلات ناشی از بیماری کرونا و تحریم ها، در واردات تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده خودشان، قادر نشدند که تا تاریخ مقرر بهره برداری کنند. شرکت حکم خلع ید آنها را از مراجع قضایی گرفته در حالیکه اغلب آنها هم اکنون آماده تولید هستند و می توانند صنعتشان را راه اندازی کنند اما آنها را مجبور به خریداری زمین کرده و یا این که زمینشان را ترک کنند.
اعطای زمین مجانی به سرمایه دار ایرانی در کشورهای همسایه، باعث فرار سرمایه ایرانی می شودنماینده مردم تهران در مجلس با استناد به شعار سال ۱۴۰۱ به لزوم مقابله با رکود اقتصادی تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایطی که بعضی از کشورهای همسایه با اعطای زمین رایگان، سرمایه دار ایرانی را جذب می کنند، چنین اقداماتی باعث فرار سرمایه ایرانی می شود، لازم است که تمهیدات لازم را در این حوزه انجام دهیم. همینطور با عنایت به وضوح آنچه در بخش های اقتصادی در سنوات قبل شاهد بودیم و همینطور نص صریح سخنان رئیس جمهور در خصوص عدم استفاده از مسببان وضعیت موجود، لازم است که این در این رابطه اقدامات لازم صورت گیرد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در انتها اظهار داشت: رای استمزاجی مجلس برای فضای مجازی که در جلسه غیرعلنی مجلس گرفته شد، قانونی نبود و باید در این مورد تجدید نظر شود.1401/01/28
22:41:08
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گل چرم