یك مقام مسئول اعلام كرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک

ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک

به گزارش گل چرم سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های دانش بنیان در اجرای طرح های آب و خاک کشور تاکید نمود.


به گزارش گل چرم به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ فریبرز عباسی در نشستی به منظور بررسی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام و همینطور طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های علمی و دانش بنیان کشور و اجرای نظام بهره برداری و آموزش بهره برداران در طرح های آب و خاک سراسر کشور ضروری می باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه در اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام از نظر فنی و مهندسی مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: اجرای فاز دوم این طرح از اولویت های معاونت آب و خاک است و برای تأمین اعتبار آن پیگیری های لازم صورت گرفته است.
سرپرست معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، مشارکت فعال استانهای خوزستان و ایلام در اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و سایر استان ها در طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور را خواهان شد.
وی در عین حال، بر توجه جدی به مبحث خاک در این طرح ها تاکید نمود.
۴۰ هزار هکتار فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری آماده اجرا است
مدیرعامل موسسه جهاد نصر و مجری طرح جامع شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور هم در این جلسه ضمن اشاره به وضع موجود طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام اظهار داشت: فاز دوم این طرح به مساحت ۲۵۵ هزار هکتار است که ۱۰۰ هزار هکتار آن در دست مطالعه و ۴۰ هزار هکتار آن آماده اجرا است و برای تأمین منابع مالی آن باید پیگیری لازم به عمل آید.
محمدجواد صالحی نژاد عنوان کرد: برپایه لیست بهای سال ۱۴۰۰ بیشتر از ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای فاز دوم این طرح، مورد نیاز است.
بنابر این گزارش، در این جلسه مشکلات اجرایی طرح ۲۲۷ هزار هکتاری آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تکمیل پروژه های نیمه تمام، نحوه تأمین منابع مالی برای تکمیل طرح و هم پیگیری تأمین آب از راه وزارت نیرو مورد تاکید قرار گرفت.


منبع:

1401/01/29
20:43:24
5.0 / 5
420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گل چرم