تاکید صفری بر مشارکت قوی و حداکثری در دومین نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان

تاکید صفری بر مشارکت قوی و حداکثری در دومین نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان

گل چرم: معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه نمایشگاه های اختصاصی در معرفی و شناساندن هرچه بهتر دستاوردها، قابلیت ها و کیفیت محصولات شرکت های ایرانی به بازارهای دیگر کشورها، دومین نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان را فرصت بسیار خوبی برای شرکت های توانمند ایرانی دانست تا در وضعیت خاص اقتصادی فعلی برای متنوع سازی بازارهای خود تلاش کنند.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، مهدی صفری تقویت روابط تجاری و اقتصادی با مجموعه کشورهای آسیای میانه همچون قرقیزستان را یکی از اولویت های دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ذکر کرد و ضمن دعوت از شرکت های ایرانی برای حضور قوی و حداکثری در نمایشگاه قرقیزستان، اظهار داشت: وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیشکک در همراهی و همکاری با مسئولان برگزاری نمایشگاه، از هیچ تلاشی برای تسهیل مشارکت شرکتها فروگذار نخواهند کرد.
بر طبق این گزارش، حجم مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در سال ۱۴۰۰ طبق آمار منتشره، به حدود ۸۰ میلیون دلار رسید.
در این سال صادرات ایران به قرقیزستان به ۷۹ میلیون دلار رسید و در میان چهار کشور اتحادیه اقتصادی اورآسیا، رده چهارم را دارد.
این میزان مبادلات در تاریخ روابط تجاری دو کشور یک رکورد به حساب می آید و بالاترین رقم تا حالا بوده است.
در برنامه امسال حجم روابط بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار هدف گذاری شده است و اگر کریدور بندرعباس به اوش راه اندازی شود، این هدف دست یافتنی خواهد بود.
نمایشگاه اختصاصی ایران و قرقیزستان مقرر است در تاریخ ۲۸ الی ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در شهر بیشکک اجرا شود.
منبع:

1401/02/16
12:17:11
5.0 / 5
3733
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
گل چرم