مدیر شعب بانك كشاورزی استان خبر داد

بیمه 385 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان

بیمه 385 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان

به گزارش گل چرم خوزستان مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان اظهار داشت: ۳۸۵ هزار هکتار از اراضی زراعی، باغات و محصول مختلف در خوزستان زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.جهانپور معماریان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در سال زراعی گذشته نسبت به بیمه محصولات کشاورزی و فرهنگ سازی در استان سعی شده است تا در این حوزه با رشد حداکثری سطح بیمه شده، مواجه باشیم و تابحال حدود ۳۸۵ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغات در استان زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

وی ضمن اشاره به اهمیت نهادینه کردن فرهنگ بیمه گری محصولات کشاورزی در استان اضافه کرد: صندوق بیمه بانک کشاورزی موثرترین روش و بهترین نهاد برای تضمین محصولات کشاورزی در استان است و با عنایت به شروع فصل کشت و وقوع اتفاقات غیرمترقبه، بیمه محصولات کشاورزی لزوم دارد.

معماریان خاطرنشان کرد: بیمه محصولات از راه این صندوق می تواند در صورت بروز سوانح طبیعی مانند بارندگی، خشکسالی، سیل، تگرگ و... برای کشاورزان این اطمینان را ایجاد نماید که به کمک صندوق بیمه بانک کشاورزی سرمایه بیمه گذار به او برگردانده خواهد شد.

مدیر شعب بانک کشاورزی خورستان اظهار داشت: در سال زراعی پیش رو تعرفه ها و گزینه های گوناگونی با عنایت به سطح توانمندی بیمه گذار و خطرزایی سال زراعی موجود، برای بهره برداران در نظر گرفته شده است تا کشاورزان و دامداران با اطمینان خاطر بیشتر امسال به امر تولید محصولات کشاورزی بپردازند.

وی بیان نمود: همینطور علاوه بر بیمه محصولات کشاورزی، در ۹ ماهه سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیشتر از یک میلیون و ۱۴۶هزار راس دام زیر پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قرار گرفته است.

منبع:

1401/02/18
23:43:38
5.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گل چرم