حاجی حسینی:

واردات خودرو با محدودیت قیمت و حجم موتور شایعه است

واردات خودرو با محدودیت قیمت و حجم موتور شایعه است

گل چرم: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت، محدودیت واردات خودرو با دو شرط سقف قیمت 7000 دلار و حجم موتور 1000 سی سی را شایعه خوانده و اصرار کرد این مساله حقیقت ندارد.


به گزارش گل چرم به نقل از ایسنا، بعد از آنکه وزیر صنعت، معدن و تجارت از تصویب کلیات واردات خودرو در هیأت وزیران آگاهی داد و اعلام نمود که هفته پیش رو این مصوبه نهایی و جزئیات، چگونگی و روش های واردات خودرو اعلام خواهد شد، اخباری خصوصاً در شبکه های مجازی منتشر گردید که حکایت از تعیین سقف قیمتی و حجم موتور برای خودرو های وارداتی بعنوان محدودیت داشت.
با انتشار اخباری در فضای مجازی در خصوص این که واردات خودرو با دو شرط سقف قیمت خودرو ۷۰۰۰ دلار و حجم موتور ۱۰۰۰ سی سی آزاد شده، معاون حقوقی وزارت صنعت، معدن و تجارت در صفحه شخصی خود، این محدودیت ها را برای واردات خودرو شایعه خوانده و تکذیب نمود.
محمد جواد حاجی حسینی اعلام نمود: "آیین نامه مصوبه هیات دولت درباب لغو ممنوعیت واردات خودرو توسط وزارت صمت با بهره گیری از دیدگاه های تخصصی و کارشناسی در دست اقدام است و شایعات انتشار یافته در ارتباط با محدودیت قیمت و حجم موتور صحت ندارد".


شایان ذکر است، سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و تجارت- درآخرین اظهارات خود در ارتباط با موضوع واردات خودرو، اعلام نمود: مصوبه واردات خودرو هفته آتی نهایی خواهد شد و محدودیتی در واردات نخواهیم داشت. همزمان با واردات و همین طور افزایش عرضه خودروسازان داخلی، بخش عمده ای از تقاضا بازار پاسخ داده خواهد شد. براین اساس هماهنگی های لازم انجام شده تا این واردات در اسرع وقت انجام شود؛ اما دولت واردکننده نخواهد بود، بلکه شرایط را تسهیل خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه در مصوبه آماده شده که در مرحله نهایی است، تمرکز بر واردات خودرو های اقتصادی برای بهره مندی عموم مردم" الویت ماست، اظهار داشت: پنج روش برای واردات طراحی شده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع:

1401/02/23
23:37:33
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گل چرم