معاون استاندار خوزستان:

نخل های آبادان و خرمشهر آباد می شود

نخل های آبادان و خرمشهر آباد می شود

به گزارش گل چرم معاون اقتصادی استاندار خوزستان اظهار داشت: در خوزستان طرحی داریم که نخل های آبادان و خرمشهر آباد شود.به گزارش گل چرم به نقل از مهر، رضا فتوحی ظهر امروز پنجشنبه ضمن دیدار با سجاد بهمئی، رییس سازمان بسیج رسانه خوزستان بر شایسته سالاری در دستگاه های اجرائی تاکید و اظهار نمود: مدیران دستگاه های اجرائی باید معاونان و کارشناسانی را انتخاب کنند که کمک حال مردم باشند و بتوانند با مدارا مردم را در امتداد افزایش درآمد، اشتغالزایی و کارآفرینی هدایت کنند.
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان بر استفاده بهینه از منابع استان اصرار کرد و اضافه کرد: استان در بخش اشتغال و اقتصاد از ظرفیت ها و منابعی همچون نفت، گاز، زمین، آب و دریا، ارتباط و روابط مرزی دریایی، زمینی و هوایی با کشورهای حوزه خلیج فارس برخوردارست که می توان خوزستان را تکیه گاه ایران دانست.
وی با اشاره به این که باید با روابط جدی تر و بهتر بستر کار را برای بخش خصوصی فراهم نمود، افزود: مهیا کردن شرایط کار برای بخش خصوصی تنها مرتبط به یک دستگاه نیست بلکه همه دستگاهها باید طرز تفکرشان این باشد که در استان برمبنای وظایف قانونی که از طرف دولت و دستگاه حاکمیتی بر عهده دارند، به رونق کسب وکار کمک کنند.
فتوحی اشاره کرد: در بخش حمل و نقل نیز بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز دریایی در خوزستان وجود دارد که می توان از این ظرفیت برای رونق بخشی حمل و نقل دریایی با کشتی های مسافری به کویت، عراق، عمان، قطر و دبی بهره برد که سازمان بنادر و کشتی رانی باید دراین زمینه اقدامات لازم را فراهم آورد.
وی با اعلان اینکه سال قبل در خوزستان برای ۲۰ هزار نفر شغل بوجود آمد، اشاره کرد: سهمیه امسال برای ایجاد اشتغال در استان ۶۰ هزار شغل است که از شروع سال تا حالا حدود ۲ هزار شغل به وجود آمده است؛ بدین سبب باید تقسیم بندی بین دستگاه های اجرائی، اقتصادی و اشتغالزایی چه در بخش دولتی، چه نیمه دولتی و چه شرکت های وابسته ایجاد شود تا بتوان کارآفرینی در خوزستان کرد.
معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به شعار امسال از طرف مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، دانش بنیان، کارآفرین» اشاره کرد: تا تولید در خوزستان نباشد نمی توان اشتغال ایجاد کرد؛ بدین سبب در بخش کشاورزی، گاز، نفت، خدمات و بخش های دیگر باید تولیدات را در سطح استان افزایش داد تا اشتغالزایی صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه شهرک های صنعتی خوزستان هم اکنون با ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ درصد درحال فعالیت هستند که باید قوی تر کار کنند، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۸۰ شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی در استان وجود دارد که با ظرفیت ۳۰ درصدی می چرند که برای اشتغالزایی بیشتر باید این ظرفیت به بالای ۵۰ تا ۶۰ درصد برسد.
فتوحی با اشاره به طرح جامع شیلات در خوزستان بیان کرد: این طرح با ظرفیتی بیش از ۱۴۰ هزار تن در حال انجام می باشد که باید ظرف ۲ تا سه سال آینده به ۵۰۰ هزار تن برسد؛ بدین سبب باید از ظرفیت دریایی استان برای پرورش ماهی های دریایی بهره برد و پتروشیمی نیز در این راه همکاری کند تا قسمتی از درآمد خودرا برای مساعدت با فضای کسب وکار استان اختصاص دهد.
وی با اعلان اینکه در بحث خرما نیز طرحی در خوزستان وجود دارد که نخل های استان خصوصاً در آبادان و خرمشهر آباد شوند و دراین زمینه نیز دولت پای کار آمده است، تصریح کرد: در بخش کشاورزی از شروع سال جاری تا حالا از ۲ هزار و ۲۰۰ هزار تن تولید گندم در کشور، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن تولید در خوزستان بوده و در بحث کلزا نیز استان اول کشور هستیم که این نشان از ظرفیت خوب استان در بخش های مختلف دارد.
بهمئی در این دیدار به تشریح ظرفیت های بسیج رسانه پرداخت و رسانه را بعنوان مهم ترین ابزار در امتداد کمک به تقویت و توسعه استان دانست.
رئیس سازمان بسیج رسانه خوزستان با اشاره به نقش اقتصاد در توسعه و پیشرفت استان اشاره کرد: این امر مهم در صورتی موجب پیشرفت می شود که با رسانه و پیوست های رسانه ای همراه باشد.
وی بیان کرد: امروز باید امیدآفرینی و انتشار اخبار امیدبخش خصوصاً در زمینه اقتصاد جزو اولویت ها باشد.


منبع:

1401/03/21
10:35:36
5.0 / 5
217
تگهای خبر: تولید , خدمات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گل چرم