در گزارش گل چرم اعلام شد؛

زیان 23 هزار تومانی مرغداران در هر کیلوگرم تولید تخم مرغ

زیان 23 هزار تومانی مرغداران در هر کیلوگرم تولید تخم مرغ

گل چرم: رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران ضمن اشاره به این که مرغداران در هر کیلو تولید تخم مرغ ۲۳ هزار تومان ضرر می کنند، اظهار داشت: با این وضعیت مرغ ها کشتار می شوند.ناصر نبی پور، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به حذف تعرفه صادرات تخم مرغ اظهار داشت: کشور عراق واردات تخم مرغ از ایران را ممنوع کرده و هم اکنون صادرات این محصول فقط به افغانستان انجام می شود.
وی درباره این که چرا عراق چنین تصمیمی گرفته است؟ اظهار داشت: نقل قول های زیادی در این حوزه وجود دارد اما دلیل اصلی فشار ترکیه بر عراق بوده است و با عنایت به این که کشور ترکیه می تواند به صورت مستمر تخم مرغ عراق را تأمین کند، ازاین رو طبیعی است که عراق هم این درخواست ترک ها را بپذیرد.
این فعال صنفی با اشاره به اینکه مازاد تخم مرغ در کشور وحشتناک است، خاطرنشان کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان است در حالیکه قیمت تمام شده آن برای تولید کنندگان ۴۸ هزار تومان است. به عبارتی مرغ دار در هر کیلو تولید ۲۳ هزار تومان ضرر می کند.
نبی پور با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام خرید حمایتی تخم مازاد را با قیمت کیلویی ۳۱ هزار تومان شروع کرده است، تاکید کرد: برخی از مرغداران، تخم مرغ های مازاد را به شرکت پشتیبانی تحویل می دهند. باآنکه قیمت پشتیبانی هم زیر قیمت تمام شده است اما تولید کنندگان چاره ای ندارند. علاوه بر این شرکت پشتیبانی امور دام هم پول ندارد که با قیمت بالاتر تخم مرغ تولید کنندگان را خریداری کند. رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران درباره آینده وضعیت صنعت مرغ تخم گذار پیش بینی نمود که با این شرایط چون مرغداران در زیان سنگینی هستند، مرغ ها را به کشتارگاه می فرستند.


منبع:

1401/04/01
20:56:44
5.0 / 5
80
تگهای خبر: اتحادیه , تولید , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گل چرم