سخنگوی دولت:

ایجاد زیر ساخت های کالا برگ الکترونیک درحال پیگیری است

ایجاد زیر ساخت های کالا برگ الکترونیک درحال پیگیری است

به گزارش گل چرم خراسان رضوی سخنگوی دولت با اعلان اینکه فراهم شدن زیر ساخت ها برای ارائه کالابرگ الکترونیک در چند برنامه موازی درحال پیگیری است، اظهار داشت: تا آن زمان که زیر ساخت های کالابرگ الکترونیکی فراهم نشود، شیوه پرداخت یارانه بصورت نقدی ادامه خواهد داشت.


علی بهادری جهرمی در گفت و گو با ایسنا درباب زمان اختصاص کالابرگ الکترونیکی به مردم اظهار نمود: قانون بودجه دولت را مکلف به اختصاص کالابرگ الکترونیک کرده است. باید زیر ساخت ها درباب ارائه کالابرگ الکترونیکی به مردم برقرار شود. با توجه به این که فراهم سازی زیر ساخت ها زمان بر بوده و ممکنست فشار تورمی به مردم وارد شود، بدین سبب دولت تا زمان آماده شدن زیر ساخت ها برای کنترل فشار تورمی به ویژه در دهک های پایین جامعه یارانه را بصورت نقدی در اختیار مردم قرار می دهد.

وی ادامه داد: فراهم شدن زیر ساخت ها برای ارائه کالابرگ الکترونیک در چند برنامه موازی درحال پیگیری است. برای مثال در زمینه نان کارتخوان های هوشمند طبق برنامه زمان بندی قبلی در استانها درحال نصب است. تا آن زمان که زیر ساخت های کالابرگ الکترونیکی فراهم نشود، شیوه پرداخت یارانه بصورت نقدی ادامه خواهد داشت.
رییس شورای اطلاع رسانی دولت در مورد مقررات لازم برای ضمانت اجرائی مصوبه دولت در حوزه تعیین حداکثر افزایش اجاره بها اشاره کرد: یکی از دلایلی که دولت دراین زمینه از قدرت قانونی سران قوا استفاده کرد، وجود ضمانت اجرائی بود. در گذشته این مساله در ستاد تنظیم بازار به تصویب دولت رسیده بود، اما از آنجا که ستاد تنظیم بازار تنها امکان الزام به بنگاه های املاک را داشت، عموم مالکان و مستاجرین تکلیف قانونی به تبعیت این مصوبه نداشتند.
بهادری جهرمی عنوان کرد: بدین سبب دولت پیشنهاد نمود و در این مساله در جلسه سران قوا عنوان شد. وقتی موضوعی در شورای سران قوا به تصویب می رسد در حکم قانون قرار گرفته و محاکم دادگستری مبتنی بر آن رای می دهد. پس مشابه قانون در شوراهای حل اختلاف در عموم محاکم دادگستری در صورتیکه هر اقدامی بر خلاف مصوبه صورت گیرد، قابلیت شکایت و پیگیری دارد. علاوه بر این بخش های بازرسی در وزارت صمت و وزارت مسکن بر حسن اجرای این مصوبه برای پشتیبانی از مردم نظارت خواهند کرد.
منبع:

1401/04/03
10:25:43
5.0 / 5
69
تگهای خبر: بازار , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گل چرم